İstanbul'da kilise haçını kıran bir kişi gözaltına alındı

İstanbul'da kilise haçını kıran bir kişi gözaltına alındı

Anadolu Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Üsküdar Kuzguncuk'taki Ermeni Kilisesi'nin haçını kırıp kilisenin önündeki kaldırıma attığı iddia edilen bir şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, dün Üsküdar ilçesi Kuzguncuk Mahallesinde bulunan Ermeni Kilisesi'ne ait haçın kırılıp kilise önündeki kaldırıma atıldığının ihbarının yapıldığı, bu ihbar sonucunda "ibadethanelere zarar verme" suçundan soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

GÖZALTINA ALINDI

Açıklamada temin edilen kamera görüntüleri üzerinden eylemi gerçekleştirdiği belirtilen şüpheli M.S'nin bugün yakalanarak gözaltına alındığı ve soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması amacıyla gereken tüm işlemlerin titizlikle sürdüğü bildirildi.

İstanbul'da kilise haçını kıran bir kişi gözaltına alındı
İstanbul'da kilise haçını kıran bir kişi gözaltına alındı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (15)
ESRA YILMAZ: Tanıyorum bunu . Çok sinirli biri . Bunu nasıl yapmış ben de anlamadım ama . Başka dinlere karşı saygılıydı .Önemli bir Kalp ameliyatı oldu . Nişanlısından ayrıldı . Şekeri de var . Psikolojik olarak biraz iyi değildi . Kendisini sevmem . Ceza alacaksa psikolojik yardımda almalı .
BRUKSEL: avrupalilarda aynisini camilere yapsa ne derdiniz . aynadan kenidinize bakin
UĞUR: ne Türkiye de ne dünyanın hiç bir yerinde hiç bir ibadet hanelere saldırı hoş görülemez ve Avrupada camilere olsaydı falan kıyaslamaları da doğru bir yaklaşım değil. Neden böyle bir kıyaslamaya ihtiyacın var karın ağrın mı var
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title