Meteoroloji'den İstanbul için sarı kodlu fırtına uyarısı - Haberler
Haberi Paylaş

Meteoroloji'den İstanbul için sarı kodlu fırtına uyarısı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için İstanbul'a sarı kodlu uyarıda bulanarak zaman zaman kısa süreli fırtınaya dönüşebilecek kuvvetli rüzgar konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Öte yandan Marmara Bölgesi için de ayrı bir uyarıda bulunularak, "Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde başta Marmara Bölgesi olmak üzere yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan ve hayatı adeta felç ederek 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan fırtınanın ardından Meteoroloji'den bir uyarı daha geldi.

İSTANBUL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul'a yarın için yapılan sarı kodlu uyarıda, "Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-50 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

MARMARA BÖLGESİ DE UYARILDI

Meteoroloji Marmara Bölgesi için de ayrı bir uyarıda bulundu. Bu uyarıda ise, "Rüzgarın yarın Marmara Bölgesi'nde, güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" bilgisi yer aldı.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Meteoroloji, İstanbul, Fırtına, Lodos, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title