İsmmmo 19. Olağan Genel Kurulu

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (İsmmmo) 19. Olağan Genel Kurulu'nda Başkanlar, Oda Üyelerini Kapıda Karşıladı.

İsmmmo 19. Olağan Genel Kurulu

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (İSMMMO) 19. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlar, oda üyelerini kapıda karşıladı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen genel kurulda Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Başkanı Yahya Arıkan aileleriyle birlikte gelen meslektaşlarını ana kapıda güllerle karşılarken, Meslekte Birlik Grubu Başkanı Abdulaziz Ural da gelenlerin teker teker elini sıktı ve seçimin hayırlı olması temennisinde bulundu. Oda üyeleri, "Seçim zamanı elbette kendi tarafımızı destekleyeceğiz. Ancak seçimden sonra yapacağımız şey mesleğimizin hak ettiği yere getirilmesidir. Liderlerimiz de aynı kanaatte. Biz de onlara tabiyiz. Bizler İSMMMO'daki tatlı ve sıcak rekabeti diğer bütün odalarda görmek istiyoruz" dediler.

İlginin yoğun olduğu seçimlere 10 bin 589 oy kullanıldı. Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu 8 bin 329 (yüzde 80), Abdulaziz Ural'ın başkanlığını yaptığı Meslekte Birlik Grubu ise 2 bin 176 (yüzde 20) oy aldı. 84 oyun geçersiz sayıldığı seçimleri, Yahya Arıkan başkanlığındaki Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu kazandı.

"MESLEKTE BİRLİK'İN TABANINDAN OY ALIYORUZ" İSMMMO Başkanlığı'nı yeniden kazanan Yahya Arıkan, yaptığı açıklamada, "Meslekte Birlik'in tabanından her seçimde zaten oy alıyoruz. Çünkü adil ve eşit bir yönetim sergiliyoruz. Bu uygulamalarımız devam edecek. Gayretimiz mesleğimizi dünya standartları seviyesinin en üzerine yükseltmek. Seçimden önce yüzde 86 oranında oy alacağımızı söylemiştim. Nitekim birkaç sapma da olsa hedef oyu yakaladığımızı görüyorum" dedi. Rekabetin odada hizmeti daha da arttırdığını belirten Arıkan, Meslekte Birlik Grubu'na çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Seçimleri kaybeden Meslekte Birlik Grubu Başkanı Abdulaziz Ural ise, "Meslekte Birlik'in azmi devam etmektedir. Meslekte Birlik'i İSMMMO'ya taşıyıncaya kadar çalışmalarımız aksamayacak. Yahya Arıkan'ı yeniden başkan seçildiği için tebrik ediyoruz. Meslekte Birlik'in odamıza katkıları sürecektir" diye konuştu.

(İHA-CC-CC-E)

Kaynak: İHA