İskenderun Körfezi'nde kırmızı alarm! Dinamit yüklü konteyner denize düştü - Haberler
Haberi Paylaş

İskenderun Körfezi'nde kırmızı alarm! Dinamit yüklü konteyner denize düştü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Doğu Akdeniz'in gözbebeği konumunda olan İskenderun Körfezi'nde dinamit yüklü konteynerin denize düşmesi nedeniyle bölgedeki gemilere acil uyarı yapıldı. Açıklamanın ardından İskenderun Körfezi'nde belirtilen bölgedeki gemiler uzaklaşırken sahil güvenlik bölgede nöbete geçti.

İskenderun Körfezi'nde bir gemiden dinamit yüklü konteynerin denize düşmesi nedeniyle panik yaşandı. Kıyı emniyeti tarafından bölgedeki gemilere uyarı yapıldı.

"RADYO İLE BAĞLANTI KURUN"

İskenderun Körfezi'nde tehlikeli madde taşıyan ve konteyner gemilerinin demir sahası güzergahı olan kıyıya 1 deniz mili mesafedeki bölgeden geçiş yapmakta olan bir gemiden denize içerisinde dinamit yükü olan konteynerin düştü. Kıyı emniyeti tarafından yapılan açıklamada "36 33 K- 035 50,70 D mevkiinde denize patlayıcı madde (Dinamit) yüklü konteyner düşmüştür. Söz konusu bölgenin 1 mil yarıçapındaki sahadan emniyet açısından neta olması halinde kanal 16 üzerinden Türk radyo ile irtibat kurulması istenmektedir. Denizcilere duyurulur" açıklaması yapıldı.

GERGİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

Açıklamanın ardından İskenderun Körfezi'nde belirtilen bölgedeki gemiler uzaklaşırken sahil güvenlik ve Liman başkanlığından bir ekip, tedbir amaçlı bölgede beklemeye başladı.

İskenderun Körfezi'nde kırmızı alarm! Dinamit yüklü konteyner denize düştü

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Seher - Son Dakika Haberleri

İskenderun, Dinamit, 3. Sayfa, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title