İş Bankası Genel Müdürü Özince, Türk Bankacılığını Değerlendirdi

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Finansal Kiralama (Leasing) Sektöründe Kdv'nin Yüzde 18'e Çıkartılmasının Çok Sürpriz Bir Gelişme Olduğunu Belirterek, Bu Durumun Leasing Sektörünü Olumsuz Yönde Etkileyeceğini Söyledi.

İş Bankası Genel Müdürü Özince, Türk Bankacılığını Değerlendirdi

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, finansal kiralama (leasing) sektöründe KDV'nin yüzde 18'e çıkartılmasının çok sürpriz bir gelişme olduğunu belirterek, bu durumun leasing sektörünü olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından düzenlenen ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin konuşmacı olarak katıldığı 'Türk Bankacılığının Dünü, Bugünü, Yarını ve Banka-Özel Sektör İlişkileri' başlıklı konferans, TTSO Toplantı Salonu'nda yapıldı. Özince, salonunu dolduran çok sayıda dinleyiciye Türk bankacılık sektörü, yabancı sermaye ve ülke ekonomisiyle ilgili bilgiler verdi, kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Konuşmasının başında Türk bankacılık sektörü ve İş Bankası'nın tarihsel gelişimini anlatan Özince, daha sonra Türkiye finans piyasasının dünyadaki yeri hakkında mali tablolar eşliğinde kıyaslamalı olarak bilgiler verdi. Bankaların da dahil olduğu ekonomideki bütün sektörlerin birbiriyle yakından ilişkili olduğunu dile getiren Özince, bir veya birkaç sektörde yaşanan olumlu ya da olumsuz gelişmelerin diğer sektörleri de etkilediğini kaydetti. 2001 yılında yaşanan ekonomik krizin bankalardan kaynaklandığı