Bodrum Cinayetinde Şok Detay! "Kocamı Tost Almaya Gönderdim, Eve Gel" Demiş

Bodrum Cinayetinde Şok Detay! "Kocamı Tost Almaya Gönderdim, Eve Gel" Demiş

İş adamı Ali Özdemir'in katili Mustafa Ö.'nün ifadesi ortaya çıktı. Karısının telefonunda "Kocamı tost almaya gönderdim, eve gel" mesajını gören katil kapıya saklanıp Ali Özdemir'in gelmesini beklemiş.

Bodrum'da Gumsal Beach Club'ın işletmecisi Ali Özdemir'in (46) katil zanlısı eski ortağı Mustafa Ö.'nün (40) ifadesi ortaya çıktı. Emniyette avukatıyla ifade veren Mustafa Ö.'nün, "Ali'yi çok seviyordum, kardeşim gibiydi. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Ona 'Neden bunu yaptın, değer miydi' dedim. Beni tersledi, boğuşmaya başladık. Kendi silahını aldım, boğuşurken yanlışlıkla silah ateş aldı. Çok üzgünüm" dediği öğrenildi.

"MUSTAFA'YI TOST ALMAYA GÖNDERDİM, BEKLİYORUM"

Gözaltında bulunan katil zanlısı Mustafa Ö. avukatı Nurettin Çelik ile birlikte emniyette ifade vermeye başladı. Mustafa Ö.'nün ifadesinde, "Eşim Tuğba Ö.'nün cep telefonunda 'Mustafa'yı tost almaya gönderdim, bekliyorum' mesajını gördüm. Bu mesajın ardından, tost almak için dışarı çıktım, ardından saklandım. Ali gelip eve girdi. Ben de daha sonra eve aniden geldim, ikisini sarmaş dolaş gördüm. Aniden ayrıldılar, ikisi de bir şey demedi. Ben de sinirlendim, dışarı çıktım" dedi.

Daha önceden de bu konuda kuşkuları olduğunu söyleyen Mustafa Ö., ifadesine şöyle devam etti:

"BANA SERT CEVAPLAR VERDİ"

"Ancak Ali'nin bana böyle bir şey yapabileceği aklıma gelmiyordu. Ardından olay sabahı kahvaltıdan sonra Ali ile konuşmak istedim. Onunla yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Yurt dışı seyahatlerine de birlikte giderdik, kardeş gibiydik. Ben Ali'ye 'Niye bana bunu yaptın değer miydi be kardeşim, yuvamı yıktın' dedim. Çünkü artık Tuğba ile olamazdım. O da bana sert cevaplar verdi, tartışmaya başladık, O'nun odasındaydık. Çekmecesinde tabancası olduğunu daha önceden biliyordum. Bana ağır hakaretler edip, vurmaya başladı. Boğuştuğumuz anda O'nu korkutmak için çekmecedeki tabancayı aldım, amacım korkutmaktı."

"DEĞMEZDİ, ÇOK ÜZGÜNÜM"

"Alt alta, üst üste iken birden tabanca ateş aldı. Ben tabanca kullanmayı bilmem. Demek ki ağzında mermi varmış. Olayın şokunu yaşadım. Daha sonra kayınpederimden yardım istedim. Öldürmek aklımın ucundan geçmedi, sadece Ali ile yollarımı ayıracaktım. Eşimden de boşanacaktım ama bunu sormak benim hakkımdı. Kavganın buraya varacağını düşünmedim, değmezdi, çok üzgünüm."Kaynak: DHA