İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi

İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi

28.10.2020 21:35 | Son Güncelleme: 28.10.2020 23:46

İran lideri Ali Hamaney, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakareti savunmasına tepki göstererek, "Bu ahmakça eylem, kendisini cumhurbaşkanı olarak seçen halkın aklına bir hakaret değil midir?" değerlendirmesini yaptı.

Hamaney, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Fransa'da İslam'a ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakaretlere sert tepki gösterdi.

Mesajında Fransız gençlere hitap eden Hamaney, "Cumhurbaşkanınıza sorun. Allah'ın Peygamberine hakareti neden savunuyor ve onu ifade hürriyeti olarak görüyor? İfade hürriyetinin anlamı, gözde ve mübarek simalara hakaret midir? Bu ahmakça eylem, kendisini cumhurbaşkanı olarak seçen halkın aklına bir hakaret değil midir?" ifadelerini kullandı.

HAMANEY İKİYÜZLÜ MUAMELEYE İSYAN ETTİ

Hamaney, eleştirilerine şöyle devam etti:"Bir sonraki soru da şudur: Holokostla ilgili tereddüt neden suçtur? Holokostla ilgili bir şey yazan neden cezaevine giriyor da Peygambere hakaret serbest oluyor?"

NE OLMUŞTU?

Macron, geçtiğimiz günlerde 'İslami radikalizmle mücadele' adı altında bir ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirmiş, "İslam bugün dünyanın her yerinde krizde" şeklinde tepki çeken bir ifade kullanmıştı. Bu açıklamanın devamında Fransa'da kamu binalarına Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin yansıtılması da kayışı koparan son hamle olmuştu.

İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını 'ahmakça' olarak nitelendirdi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammet Kurşun

Haber Yorumları (74)
OKAN: Bu seneki nobel ödülünü hangi lider daha salaksa ona verelim.
AHMET: İslam alemi bi birlik olun artıkAllah bir, kitap bir, peygamber bir. elin gevurundan kimseye fayda yok.
REİS: Adam bıkmış kardeşim ülkesindeki müslümanlardan. . Rahtsızlık veriyolar medeniyeti olan ülkelere. Bence müslümanlar ortadoğudan çıkmamalı. Bizdekilerde orda yaşamalı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title