Eski Silopi Belediye Başkan Vekili: PKK Bizi Gözaltına Aldı
Haberler » Güncel » Eski Silopi Belediye Başkan Vekili: PKK Bizi Gözaltına Aldı - Haber

Eski Silopi Belediye Başkan Vekili: PKK Bizi Gözaltına Aldı

1 yıl aradan sonra Türkiye'ye dönen, eski Belediye Başkan Vekili Yıldırım, ''Irak'ta PKK tarafından gözaltına alındığı'nı söyledi.

Eski Silopi Belediye Başkan Vekili: PKK Bizi Gözaltına Aldı

Eski Belediye Başkan Vekili , Irak'ta PKK tarafından gözaltına alındıklarını belirterek, bir yıl boyunca bilmedikleri bir yerde tutulduklarını söyledi.  

"1 YIL ARADAN SONRA ÜLKEME DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM"

Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliğinde ifade vermesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Hüsnü Yıldırım, bir yıl aradan sonra ülkesine döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. Temaslarda bulunmak üzere 19 Nisan 2013'te geçtiği Irak'ta PKK mensuplarınca kaçırılıp bilmedikleri bir yere götürdüklerini kaydeden Yıldırım, şunları anlattı:"BİZİ BİLMEDİĞİMİZ BİR YERE GÖTÜRDÜLER"

"Irak'ta PKK tarafından gözaltına alındık. Bizi bilmediğimiz bir yere götürdüler, bir yıl boyunca orada tutulduk. Orada bize çok iyi davrandılar. Yalnız buradaki parti yöneticilerin yanlış beyan vermesi nedeniyle orada bizi gözaltına aldıklarını öğrendik fakat daha sonra onlar da suçsuz olduğumuzu anladılar ve serbest bıraktılar." 

SELAHATTİN ATIZ, SİLOPİ ADLİYESİ'NDE İFADE VERDİ

Selahattin Atız ise haksız şekilde gözaltına alındıklarını söyledi. Yıldırım, daha sonra başka bir dava nedeniyle Silopi Adliyesinde ifade verdi.  PKK terör örgütü üyelerince geçen yıl Irak'ta yardımcısı Selahattin Atız ve Belediye Meclis Üyesi Ayhan Tanış ile kaçırıldığı öne sürülen eski Silopi Belediye Başkan Vekili Hüsnü Yıldırım, Habur Sınır Kapısı'ndan 'ye girmişti. 
 


 

Kaynak: AA

Manşet

Haberler