İpek Yolu Film Festivali'ne Görkemli Açılış

İpek Yolu Film Festivali'ne Görkemli Açılış

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bu Yıl 2.'si Düzenlenen Uluslararası İpek Yolu Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Yanı Sıra Çok Sayıda Ünlü Sanatçı ve Sinemacının Katılımıyla Görkemli Bir Galayla Başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İpek Yolu Film Festivali'nin 2 Yılda Aldığı Mesafenin Takdire Şayan Olduğunu Söyledi.

İpek Yolu Film Festivali'ne Görkemli Açılış

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen Uluslararası İpek Yolu Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yanı sıra çok sayıda ünlü sanatçı ve sinemacının katılımıyla görkemli bir galayla başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İpek Yolu Film Festivali'nin 2 yılda aldığı mesafenin takdire şayan olduğunu söyledi.

Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nin açılış gecesinde Bursa'ya yıldız yağdı. Açılış için Tarihi Belediye Binası'nda verilen kokteyle gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ve festival kapsamında verilen Ahmet Vefik Paşa Onur Ödülü'nün sahibi Fatma Girik'le kırmızı halıdan vatandaşların alkışları arasında salona girdi. Bakan Ertuğrul Günay, Bursa'nın bir kültür şehri olduğunu, büyükşehir belediyesinin de gerçekleştirdiği organizasyon ve

yatırımlarla kentin bu özelliğini geliştirerek çıtasını daha da yükselttiğini belirtti. İpek Yolu Film Festivali'nin Bursa'nın sahip olduğu değerlerle bütünleşmesinin etkinliğe ayrı bir anlam kattığını belirten Günay, "Festivalin 2. yılında kalitesini bu kadar yükseltmesi ve aldığı mesafe takdire şayan. Zaten kültür şehri Bursa'ya da bu yakışır" dedi. Günay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e Bursa'nın dolayısıyla Türkiye'nin kültür ve sanatına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür

etti.

Başkan Şahin, Bakan Günay'a günün anısına çini tabak hediye etti. Kokteyle Fadik Sevin Atasoy, Fikret Hakan, Halil Ergün, Ömür Gedik, Çağın Irmak, Serdar Gökhan, Yusuf Sezgin, Engin Çağlar, Aykut Oray ve Şemsi İnkaya gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Kokteyl sonrasında Tayyare Kültür Merkezi'nde yapılan festivalin açılış törenine çok sayıda davetlinin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Kokteyl sonrası Bakan Günay ve ünlü sanatçılar, Türk Filmleri Afiş Sergisi'ni gezdi. Ünlü sinema sanatçısı Fatma Girik, sergilenen afişleri dikkatle incelerken, o yılları yeniden yaşadığını ifade etti.

(OK-Y)

Kaynak: İHA