İpad 5'in Ölçüleri Sızdı. Daha İnce ve Hafif İpad Yolda

İpad 5'in Ölçüleri Sızdı. Daha İnce ve Hafif İpad Yolda

Apple'ın yeni nesil iPad'i iPad 5'e dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

İpad 5'in Ölçüleri Sızdı. Daha İnce ve Hafif İpad Yolda

Emre Çetinkaya - - Bugün açıklanan 2013 yılı dünyanın en değerli şirketleri listesinde zirvede yer almayı başaran Apple'ın yeni ürünlerini tanıttığı döneme giriş yapmıştı. Bu dönemin başında Apple, iPhone 5S ve iPhone 5C cihazlarını tanıtmıştı. Apple'ın şimdi de yakın zamanda yeni nesil iPad'i iPad 5'i tanıtması bekleniyor. Şu an iPad 5'in tanıtım tarihi olarak ise 15 Ekim gösteriliyor. Bu tarihe az bir süre kalmışken iPad 5 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Yeni bir video ile ortaya çıkan bu bilgilerle birlikte iPad 5'in merak edilen ölçüleri ve ağırlığı da belli oldu. Çinli kaynakların paylaştığı bilgiye göre 9.7 inç büyüklüğündeki iPad 5, iPad 4'e göre daha ince ve hafif bir yapıda.

Videodaki bilgilere göre 7.2mm kalınlığa sahip olan iPad 5, mevcut iPad miniye göre de daha ince bir yapıda. 239.2 x 169.5mm ise iPad 5'in diğer ölçüleri. Öte yandan bu ölçülerin yanında iPad 5'in iPad 4'e oranla en büyük farklarından birisi de ağırlığı olacak. Çünkü iPad 5'in belirtilene göre 92 gram ağırlığı bulunuyor. Bunun yanında iPad 4'ün ağırlığı ise 146 gram. İşte o video;

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http: //www.teknokulis.com