Çaycuma'da İntihara Kalkışan Kızı Kurtaran Polise Ödül
Haberler » Güncel » Çaycuma'da İntihara Kalkışan Kızı Kurtaran Polise Ödül - Haber

Çaycuma'da İntihara Kalkışan Kızı Kurtaran Polise Ödül

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, köprüden Filyos Çayına atlayarak intihara kalkışan 18 yaşındaki B.A. adlı kızı kurtaran polis Serkan Keçeli'yi Kaymakamlık ödüllendirdi.

Çaycuma'da İntihara Kalkışan Kızı Kurtaran Polise Ödül

'ın İlçesi'nde, köprüden Filyos Çayı'na atlayarak intihara kalkışan 18 yaşındaki B.A. adlı kızı kurtaran polis memuru 'yi Kaymakamlık ödüllendirdi.

Geçen 15 Kasım'da meydana gelen olayda B.A., Çaycuma Köprüsü'den Filyos Çayı'nın sığ bölümüne atlayarak intihara kalkıştı. Yaralanan B.A., çayda akıntıya kapılmak üzereyken kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

B.A.'yı, çayın kenarındaki kayalık bölümden atlayarak akıntıya kapılmasını önleyen ve kurtaran, bu sırada sol ayağında kırık da oluşan polis memuru Serkan Arslan'a ödül verildi. Arslan'a başarı belgesi veren Kaymakam Serkan Keçeli, şöyle dedi:

"Polisimizi kahramanca cesaretinden dolayı kutluyorum. Polisimiz ve askerimiz asayiş hizmetlerinin yanında, itfaiyenin ve toplumun yapması gereken sorunlara müdahil olarak görevlerini yapıyorlar. Bu olaydan dolayı ayağını kıran Serkan arkadaşımıza başarı belgesi vermeyi uygun gördük. Bu davranışının genç polislere örnek olmasını diliyor, ilerleyen nesillere intikal etmesini ümit ediyorum."

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Okan Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça ve Merkez Karakol Amiri Nahit Konca da Serkan Arslan'ı tebrik etti. - Zonguldak

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler