İnegöl İşletme Fakültesi Yönetimi Toplandı

İnegöl İşletme Fakültesi Yönetimi Toplandı

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi'nin ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

İnegöl İşletme Fakültesi Yönetimi Toplandı

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi'nin ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıtan İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Canbolat, yeni kurulan fakültelerde olmayan zengin bir kadronun İnegöl İşletme Fakültesi'nde olduğunu belirtti.

Canbolat, geçen yıl bugünlerde fakültede tek kişi olduklarını ifade ederek, "Önce fakülte sekreterimizi atadık. Ondan sonra da belirli aralıklarda beraber olduk. Geçen yıl yaptığımız toplantıda ilk öğrencilerimizi 2012-2013 eğitim öğretim yılında alacağımızı ifade etmiştik. İnegöl için önemli bir gelişmeydi. Bugün de fakültemizin yönetim kurulunun ilk toplantısını yapacağız. Yönetim kurulumuz da şu isimler var. Prof. Dr. Adem Çabuk, Prof. Dr. Ercan Dülgeroğlu, Prof. Dr. Ramazan Cengiz Derdiman, Doç. Dr. Necla Aklan Adanur, Doç. Dr. Mehmet Eryılmaz, Yard. Doç. Dr. Orhan Bozkurt ve Raportör Feramiz Sevinç. Yönetim Kurulumuzda farklı bölümlerden hocalarımız var" dedi.

İşletme Fakültesi öğrenci yurdunun TOKİ vasıtasıyla yapılacağını hatırlatan Prof. Dr. Canbolat, "250 kız, 250 erkek öğrencimizin kalacağı bir yurt olacak. Geçen hafta Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü ile bu konuyu konuştum. Bütün işlemleri tamamlandı. Yerinde zemin çalışması da yapmışlar. TOKİ 15 ay sonra bitirecek. Bu yıl gelecek olan İşletme Bölümündeki 45 öğrencimize yurt imkanı olmaycak, ama önümüzdeki yıl öğrencilerimiz için yurt hazır olacak. Çevre düzeni aşamalı şekilde yapılıyor. Belediyenin katkılarıyla gerçekleşiyor. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Fiziki kapasitenin YÖK tarafından şart koşulduğunu belirten Canbolat, "Bu olmasaydı öğrenci alamayacaktık. Kurulma sürecinde birtakım zorluklar vardı. İnegöl halkı ve temsilcileri bu konuda hassas. Binamızın dış cephesi yapıldı. Şimdi çevre düzenlemesi oluyor. Kapasitemiz, mevcut öğretim üyelerimiz ve gelecek olanlarla bize yeterli olmayacak. Onun için Diş Hastanesi'nin boşalması durumunda oranın da İşletme Fakültesi'ne geçmesi konusunda mutabık kaldık. Orayı da öğretim görevlileri odaları olarak kullanacağız. Aşağıyı da ÖSYM binası olarak kullanacağız" dedi. - BURSA