"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Haberler.com - Haberler | Magazin

Katıldığı bir programda "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden cevap geldi.

Oyuncu ve şarkıcı Öykü Gürman Bloomberg HT'de yayınlanan Aslı Safak'la İşin Aslı programına konuk oldu. Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu söyleyen Gürman, babasının ateist olduğunu söyledi.

Öykü Gürman, Aslı Şafak'ın "Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?" sorusuna "Babam ateistti" cevabını verirken, sonrasında söylediği sözlerle tartışma yarattı. Gürman, merhamet ve vicdandan başka hiçbir şey için yaşamayacağının altını çizerek, şöyle devam etti: "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi."

Açıklamalarına devam eden oyuncunun Aslı Şafak'ın "Babanız tarafından sevildiniz mi" sorusundan sonra gözleri doldu. Konuşmakta güçlük çeken Öykü Gürman "Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar" ifadelerini kullandı.

Öykü Gürman'ın inançsızlık hakkındaki söylemlerinden sonra Ateizm Derneği'nden cevap geldi. Derneğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Son dönemde giyimi ve yaşam tarzıyla seküler yaşamın tüm nimetlerinden faydalanan birtakım insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntem de, kökten dincilerden beklenen bir açıklama yaparak gündeme gelmek oldu. Tek amaç kaşe bedellerini yükseltmek olsa gerek..." denildi.

'İnançsız insan vicdanlı değildir' diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Haberler.com - Magazin Haberleri

Öykü Gürman, Bloomberg, Ateizm, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (185)
serap:yorumlar hep uç noktalara gi diyor herkesin inanci kendine Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Eyüp:Vijdanlı olmanın dinle ne alakası vsr vijdanı olmayan insan deyil hayvandır Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
SAADET:Hsktir dinle ilgili olanları görüyoz iyi birtek şey yok alayi lanetli iyilik hoşluk altında het türlü iki yüzlülük sefalet çocuk istismarı kan insan hayvan katletmek vicdanı dinle ilişkendirip insanlıgi karalamaya gideceğiniz yerin ölüm kuyusu olacağı apacık akli olan görür 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 185 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title