IMF'den Borç Alacağız

IMF'den Borç Alacağız

Liberal Demokrat Eski Genel Başkanı Cem Toker Best FM'de yayınlanan Konuşan Türkiye programında Ufuk Karcı'nın sorularını yanıtladı.

IMF'den Borç Alacağız

Başkanlık sistemini ve yeni kabineyi değerlendiren Toker bir iki yıl içerisinde IMF'den borç alacağımızı iddia etti.

"BAKAN DEĞİL SEKRETER"

Ufuk Karcı ile Konuşan Türkiye Programına konuk olan Liberal Demokrat Eski Genel Başkanı Cem Toker önemli açıklamalarda bulundu. Yeni kabineyi değerlendiren Toker, "Kabinede yer alan isimler yeni sistemde Erdoğan'ın emrindeki insanlardır. Bakan değil sekreterdir aslında. Bir sekreter patronun emrinden ne kadar çıkabilir, ne kadar bağımsız karar verebilir? Yeni bakanların ne kadar başarılı olabileceği Erdoğan'ın alacağı yani bir adamın alacağı kararlara bağlı" dedi.

"HALİFELİK SEÇİM TARİHİ 3 MART 2024"

Şimdiye kadar uygulanan politikalarda parçalar yan yana koyulduğu zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halifelik düşüncesinin olduğunu söyleyen Toker, halifelik referandumu yapılacağını iddia etti. Toker, "24 Haziran seçimlerinden önce Avrupa'nın ve Amerika'nın Erdoğan'a verdiği sembolik desteklere bakıyorum, Erdoğan'ın siyasi hedeflerine bakıyorum, Suriyeliler'e kendi insanımızdan daha fazla sahip çıkılmasına bakıyorum, Filistin davasını dış mesele değil de kendi iç meselesi yapmasına bakıyorum, İslam Dünyasında sokaktaki insanın Erdoğan'ı bir idol gibi görmesi yani bütün bunları yan yana koyduğum zaman aynı zamanda Atatürk İlke ve Devrimlerine duydukları antipatiyi sık sık dile getirmeleri böyle bir düşünce içerisinde olma ihtimallerinin yüksek olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı. Toker bu düşüncelerini halka sorarak halifelik referandumu yapılarak gerçekleşeceğini söyleyerek halifelik seçim tarihinin de halifeliğin kaldırılma günü olan 3 Martta ve 2024 yılında gerçekleşeceğini iddia etti.

"TEK ADAM REJİMİNİN FATURASI IMF'YE GİDİLİNCE HİSSEDİLECEK"

Türkiye'nin ekonomisinin dibe vurduğunu söyleyen Toker, bir iki sene içerisinde IMF'den Türkiye'nin borç alacağını iddia etti. Toker, "IMF'ye gittiğimizde bizim önümüze koyulacak şartlar olacak. Türk halkının maaşları azalacak, vergiler artacak, emekli maaşları kesilecek ve benzeri olaylar olduğu zaman Türk milleti tek adam sisteminin faturasını iliklerinde hissedecek.