İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri

İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(OMÜSEM) işbirliğinde belediye çalışanlarına yönelik “Örgütsel Adalet ve Örgütsel Vatandaşlık Davranışları” konulu seminer düzenlendi.

İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(OMÜSEM) işbirliğinde belediye çalışanlarına yönelik "Örgütsel Adalet ve Örgütsel Vatandaşlık Davranışları" konulu seminer düzenlendi.

Araştırma Görevlisi Muhammet Yüksel'in konuşmacı olarak katıldığı ve 4 gün süren seminerde belediye çalışanlarının örgütsel işleyişte gelişimleri amaçlandı. Vatandaşa hizmette adaletin öneminin anlatıldığı seminer büyük ilgi görürken personelin mutluluğunun hizmet kalitesindeki etkisi işlendi.

Muhammet Yüksel yaptığı sunumunda, "Günümüzde dünyamız sürekli bir gelişim ve değişim göstermektedir. Bu gelişim ve değişimi gerek özel gerekse kamu sektörleri de yakalamak zorundadır. Bunun en önemli yolu ise verimliliğin arttırılmasını sağlamaktır. Bu amaçla Samsun'un en büyük merkez ilçesi olan İlkadım Belediyesi çalışanlarına örgütsel adalet kavramı ve bu kavram neticesinde ortaya çıkacak örgütsel vatandaşlık kavramları anlatarak adaletli ve dolayısıyla da başarılı bir çalışma hayatını anlatmış oluyoruz" dedi.

"Hedefimiz bireysel değil toplumsal başarı"

Seminer sonrası söz alan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, "Belediye çalışanlarımızın başarısı arttırmaya yönelik bu tür seminer ve etkinlikleri gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Şu an bir dizi ziyaret için Ankara'da bulunan İlkadım Belediyesi Başkanımız Erdoğan Tok beyin selamlarını iletirken bu konuya olan olumlu yaklaşımları ile bu eğitim ve seminerlerimiz devam edeceğini söylemeliyim. Belediyemizin çalışanlarına yönelik devam eden teknik eğitimlerimizin yanı sıra hizmet kalitesini ve vatandaşla iletişimimizi daha da üst seviyelere taşımak adına yaptığımız çalışmalar doğrultusunda mutlu bir çalışan kadrosu oluşturmak, iş gücümüzü ve etkinliğimizi olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz. Bilimsel anlamda bu işin uzmanları olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi akademik kadrosu ile de iletişim halindeyiz. Hedefimiz bireysel başarı değil toplumsal başarıdır. Bu seminer ile bakış açımızı değiştirme, adaletli yöneticiler ve çalışanlar olup olmadığımızı sorgulama ve vatandaşımıza verdiğimiz hizmet kalitemizi arttırma fırsatı veren Muhammet Yüksel'e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu. - SAMSUN

İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri
İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri
İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri
İlkadım'dan Örgütsel Adalet Semineri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title