İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi

İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya İlk Adım Derneği Hendek’te tanışma ve kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi.

Sakarya İlk Adım Derneği Hendek'te tanışma ve kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi.

Sakarya İlk Adım Derneği Başkanı ve yönetimi Hendek Bayraktepe Tesisleri'nde kahvaltıda bir araya geldi. Programa, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yıldıray Baş, Sakarya İlk Adım Derneği Başkanı Hasan Kargün, Sakarya Samsunlular Derneği Başkanı Mecit Çolak, İzmit Samsunlular Derneği Başkanı Özay Yıldız, Gölcük Samsunlular Derneği Başkanı Kurtça Kaygısız, Hendek İlçe Tarım Müdürü Kemal Ata, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, Hendek Emlakçılar Derneği Başkanı Emel Kasap ve İlk Adım Derneği Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Misafirleri, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Bayraktepe'de karşıladı. İnci, misafirlere Bayraktepe, Kültürevi, rölyefler ve Osman Bey Anıtı'nı gezdirerek bilgilendirdi. Programı nedeniyle kahvaltıya katılamayan İnci, misafirleri Hendek'te görmekten mutlu olduğunu belirterek, hayırlı toplantılar diledi.

Kahvaltıda bir konuşma yapan Sakarya İlk Adım Derneği Başkanı Hasan Kargün, dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirerek "Derneğimiz eğitim ve kültürel faaliyetler yapmaktadır. Hendek Belediyesi ile de ortak projelere imza attık. Bu bizim ilk kahvaltılı programımız oldu ve bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Desteklerinden dolayı Hendek eski Belediye Başkanı AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci'ye ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'ye derneğimiz adına teşekkür ediyorum " dedi.

SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, da misafirleri selamlayarak, kendini tanıttı. Baş, yapmış oldukları projeler hakkında bilgilendirerek " Sakarya'nın plakası olan 55 sloganı ile 55 otobüsle Çanakkale turu düzenliyoruz. Bizler biz bütünüz, Türkiye'nin her yerinde hemşerilerimiz yaşıyor. Samsunlular olarak düzenlediğimiz programımıza katılımlarınızı bekliyoruz "diyerek, teşekkür etti. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de misafirlere hoşgeldiniz diyerek " Kültürlerimizi yaşatmamız çok önemlidir. Gelecek nesillerimize vereceğimiz en güzel şey örf ve adetlerimizdir. Çocuklarımız, doğduğu büyüdüğü toprakları ve en önemlisi babalarının ve dedelerinin doğduğu büyüdüğü toprakları bilmeleri gerekiyor. Bizler nasıl sahip çıkıyorsak onların da sahip çıkmaları gerekiyor" diye konuştu. Son, olarak Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan bir konuşma yaptı. Kaymakam Azcan "Görevim nedeniyle Türkiye'nin çeşitli yerlerini gezdim. Her taraf farklı bir zenginlikte ve her yer tarih kokuyor. Bu kadar dolu dolu ve pratiğe dönük bir dernek ilk defa görüyorum. Çalışan ve istihdamın olduğu yerde huzur oluyor. Bu anlamda dernekçiliği tabeladan ziyade pratiğe döktüğü için dernek başkanı ve yönetimini kutluyorum. Çocuklar toprağa basacak, atalarını dedelerini tanıyacak. Bastığın yer güçlü olacak, oda memleket sevgisi ile oluyor. Çocuklarımız da bu tür faaliyetler içerisinde olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından misafirler tek tek kendilerini tanıttılar. - SAKARYA

İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi
İlk Adım Derneği Bayraktepe'deydi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title