İletişim Başkanlığı, Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarını yalanladı

İletişim Başkanlığı, Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarını yalanladı

İletişim Başkanlığı'ndan, İstanbul Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Söz konusu iddiaların asılsız olduğu belirtilen açıklamada, Yeditepe Konserleri'ne ilişkin algı operasyonu yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağı ifade edildi.

11.06.2020 22:33 | Son Güncelleme: 12.06.2020 10:22

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, İstanbul Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı yönündeki iddiaları yalanladı.

İletişim Başkanlığından "İstanbul Yeditepe Konserleri" hakkında yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde alınan tedbirlerden etkilenen bütün bireylere ve sektörlere yönelik geniş bir yelpazede çok boyutlu ve kapsayıcı destekler sağlandığı bildirildi.

"MÜZİK CAMİASINA DESTEK AMACIYLA KONSER ETKİNLİĞİ BAŞLATILDI"

Birçok sektör ve kesime destek sağlandığı belirtilen açıklamada, "Tek tek bireylere sunulan maddi destek başta olmak üzere, perakendeden ulaşıma, sanattan spora kadar birçok sektör ve kesim desteklenmiş, ülkemizin ve milletimizin bu süreci en az etkiyle atlatmasına gayret gösterilmiştir. Bu süreçten en çok etkilenen sektörlerin başında gelen müzik sektörü de yalnız bırakılmamıştır. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Kovid-19 ile mücadele tedbirleri nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde müzik camiasına destek amacıyla bir dizi konser etkinliği başlatılmıştır. Böylece hem sektörün çarklarının yeniden dönmesi sağlanmış hem de milletimizin müzisyenlerle ve kültür-sanat etkinlikleriyle buluşmasına imkan doğmuştur" ifadelerine yer verildi.

"BİNLERCE SEKTÖR ÇALIŞANI İÇİN YENİDEN İSTİHDAM İMKANI DOĞDU"

Konserler için toplam 5 binin üzerinde sanatçı, müzisyen ve çalışanın emek verdiğini ve alın teri döktüğüne vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"19-26 Mayıs'ta 'Türkiye'nin Kültür Hazineleri Sahnesinde Evde Bayram Konserleri' ile devam eden programa, normalleşme sürecinde 'İstanbul Yeditepe Konserleri' adlı yeni bir konser serisi eklenmiştir. 9 Haziran'da başlayan ve bir ay boyunca her gün gerçekleştirilecek 'İstanbul Yeditepe Konserleri'nde yaklaşık 60 sanatçı sahne alacaktır. Devletimizin sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdiği bu konserler sayesinde, müzisyeninden ses ve ışık teknisyenine, sahne amirinden teknik personele kadar binlerce sektör çalışanı için 3 ay sonra yeniden istihdam imkanı doğmuştur.

"30 MİLYON TL HARCANDIĞI İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR"

Ne yazık ki bazı sosyal medya hesapları ve haberlerde 'İstanbul Yeditepe Konserleri'nin 30 milyon liraya mal olduğu' şeklindeki bir yalanla etkinlikler karalanmaya çalışılmaktadır. Bu iddialar kesinlikle gerçek dışıdır. Bu gerçek dışı söylentilerle konserlerin arkasındaki binlerce müzisyen, sektör çalışanı ve onların emekleri de yok sayılmaktadır. Konserler için toplam 5 binin üzerinde sanatçı, müzisyen, çalışan emek vermiş ve alın teri dökmüştür.

ASILSIZ İDDİALAR HAKKINDA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAK

Bu gerçeğe rağmen, sosyal medya başta olmak üzere diğer medya mecralarında İstanbul Yeditepe Konserleri'ne ilişkin asılsız iddia, yalan ve çarpıtma ile algı operasyonu yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. Nefretleriyle örülü karanlıklarında gerçekleri perdelemeye çalışanlar bilmelidir ki müzik susmaz!"

İletişim Başkanlığı, Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarını yalanladı

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: İletişim Başkanlığı, Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarını yalanladı - Magazin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.6.2020 19:05:34. #1.15#
title