İDO'ya İşitme Engelliler Federasyonu'ndan Ödül

İDO'ya İşitme Engelliler Federasyonu'ndan Ödül

İDO, "Engelsiz Denizler" için personel eğitimlerine devam ediyor, terminallerini yeniliyor.

İDO'ya İşitme Engelliler Federasyonu'ndan Ödül
16.01.2014 10:22 | Son Güncelleme: 16.01.2014 10:22

İDO'nun "Engelsiz Denizler" için yürüttüğü çalışmalara İşitme Engelliler Federasyonu'ndan ödül

"Engelsiz Denizler" sloganıyla personeline işaret dili eğitimleri veren ve terminallerinde yeniliklere giden İDO, İşitme Engelliler Federasyonu'nun (İEF) "İşitme Engelliler İçin Türkiye'nin İlkleri Töreni"nde ödül kazandı.

İşitme engelli yolcularına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, bilhassa yolcularla doğrudan temas halinde olan personelinin işaret dili eğitimleri almasını sağlayan, ayrıca terminallerinde engelli yolcuların rahatlıkla terminale ulaşabilecekleri yenilenmeler yapan İDO, "Engelsiz Denizler" sloganıyla yürüttüğü bu çalışmalar çerçevesinde, İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) tarafından ödüllendirildi. Ödülü, İDO adına İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Koordinatörü Murat Orhan aldı.

Engelli Dostu Liman

Federasyon'un bu yıl ikincisini düzenlediği "İşitme Engelliler İçin Türkiye'nin İlkleri Ödül Töreni"nde ödüle uzanan İDO, personeline verdiği işaret dili eğitimlerin yanı sıra, gemi ve iskelelerinde gerçekleştirdiği yenilenmelerde de engelli vatandaşlarımızın hayatını ve seyahatlerini kolaylaştıracak adımlar atıyor.

"Engelli Dostu Liman" projesi kapsamında İDO'nun Yenikapı Terminali'nde engelli yolcuların rahatlıkla terminale ulaşabilecekleri mimari yönlendirmelerle ekipmanların kurulumu da geçtiğimiz günlerde sağlandı.

İDO ayrıca, görme engelli vatandaşlarımızı düşünerek, tarifelerini Braille alfabesinde de hazırlatıyor.

İDO, "Engelsiz Denizler" sloganıyla yürüttüğü bu faaliyetler kapsamında, hem personelinin işaret dili öğrenmesi amaçlı eğitimleri hem de terminallerindeki yenilenme çalışmalarını devam ettirecek.

Kaynak: Bültenler

title