İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamayla ilgili süren kafa karışıklığıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan duyuruda, sokak kısıtlamasının bugün başlamadığını, genelgede belirtildiği gibi yarın başlayacağının altı çizildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organları tarafından yapılan yanlış bilgilendirmelere açıklık getirdi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada kafa karışıklığı süren sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili, "Bazı basın yayın kuruluşlarımızda sokağa çıkma kısıtlamasınınbu akşam saat 20.00'de başladığı yönünde haberler mevcuttur. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ilk uygulama genelgede de belirtildiği gibi 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar olacaktır. Genelgemizde diğer belirtilen tedbirler ise restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya yerlerinin paket servis ve gel al şeklindeki hizmetleriile diğer hususlar bu akşam 20.00'de yürürlüğe girmiştir." denildi.

BAZI KISTLAMALAR 20:00 İTİBARI İLE DEVREYE GİRDİ

Virüs salgınını durdurmak için alınan yeni tedbirlerin bir bölümü uygulanmaya başlandı. Restoranlar, lokantalar, kafe ve pastaneler artık pakete servise döndü. AVM, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor

KAHVEHANELER, OYUN SALONLARI VE HALI SAHALARIN FAALİYETLERİ DURDURULDU

20.00 itibariyle 81 ilde kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe, elektronik oyun salonu, bilardo salonu, lokal, çay bahçesi ve halı sahaların faaliyetleri yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

İçişleri Bakanlığı, oyunlar, Pazar, Kasım, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (66)
SİMLİ:Bir konuyu bu kadar ortada söylemek yanlış olur dün akşam show tv tedbirler bu aksam başlıyor diye anons geçti yasaklar ctesi akşamı 20. 00 başlayacak dendi haklı olarak yazılan genelgede hafta sonları kelimesi ile başlayınca bizler bu işi sabah gibi düşünmemiz normal deselerki hafta sonu ctesi sabah normal hayat akşam başlıyor bu kısıtlamalar anlayalım ama yok illa farklı yorumlara neden olacak yaklaşımlar biz net konuşmaları istiyoruz üstü altı karıştırılmadan lütfen yaaa Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
işçi:Şu sokağa çıkma yasağını adam akıllı biri net ve kesin bir ifadeyle şu saatlerde olacak demedi. Bizleri kararsızlık içinde bıraktılar. birisi cumartesi akşam başlıyor dedi, birisi cuma akşamından başlıyor dedi. Bende işe gideceğim yerde cumartesi sabah minübüs bulamam endişesiyle, cuma akşam 6 da işe gittim ve dün işyerinde kaldım. Şu an işteyim. Öyle uykusuzluk çekiyorum ki ben hakkımı kimseye helal etmiyorum. Yazıklar olsun ne diyeyim, Cevap Yaz 0 14 Yayından Kaldır
Hakan Tuna:Sabah 1 domates almak istedim, adam manavı açmış ama satmıyor.Dedim yasak yok, buakşam başlıcak,yok diyor yasak var ceza yerim.Allah belanı versin dedim çıktım Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
Tüm 66 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title