Prof. Dr. Ersan Şen'den canlı yayında tepki çeken aşı sözleri: Asker zoruyla yapılsın, olmayan hapse atılsın

Prof. Dr. Ersan Şen'den canlı yayında tepki çeken aşı sözleri: Asker zoruyla yapılsın, olmayan hapse atılsın

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, katıldığı bir canlı yayında koronavirüs aşısı olmayanlara ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şen, zorunlu aşı uygulamasının başlatılması gerektiğini belirtip "Mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası. Hatta ben zorunlu aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın." ifadelerini kullandı.

Dün akşam HaberTürk ekranlarında bir canlı yayına çıkan hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, koronavirüs sürecinde yaşanılanlara ve aşılama uygulamasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

HAPİS CEZASI ÖNERDİ

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın da konuk olarak yer aldığı programda Şen, aşı olmak istemeyen vatandaşlara yönelik konuşurken, "Zorunlu aşıyı çıkarırsın. Dersin ki kardeşim, tıbbi geçerli mazeretin olmamak kaydıyla eğer bu mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası. Hatta ben zorunlu aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Bu gücün varsa uygularsın."

"ASKER ZORUYLA EVE, İŞ YERİNE GİRİP YAPARSIN"

Şen, tepki çeken açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Benim sıram geldiyse, ben aşıya gitmediysem, haklı bir mazeretim yoksa, yaptırımın neyse tatbik edersin. O insanları aşıya mecbur edersin. Veya öyle bir günler olur ki, asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın. Bu hayat, her şey mümkün."

AÇIKLAMALARI TEPKİ ÇEKTİ

Şen'in sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem yarattı. Kullanıcılar duruma tepki gösterirken Twitter'da #HaddiniBilErsanŞen hashtag'ı kısa sürede TT oldu.

Prof. Dr. Ersan Şen'den canlı yayında tepki çeken aşı sözleri: Asker zoruyla yapılsın, olmayan hapse atılsın
Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (9)
OMURİLİK SARMSAĞI : işe yarayan aşı tek çözüm buna itirazım yok. Sadece bu tarz tutumlar ne kazandıracak. Aşının etkinlik süresi en fazla 6 ay iken, askerimiz takvim hazırlayıp 6 ayda bir sırası gelen evlere baskın mı yapacak? İnsanları ikna etmenin yolu bu mu? Bu kadar insanın aşıdan kaçmasının sebebi sağlıkçıların kendi yakınlarını uyarmaları. Onlarda kendi arkadaş çevresini uyarıyor. Şahit oluyoruz işte, "Aşı yaptırmayın, aşı olanların akciğerleri emboli atıyor" diyen ultrason doktoru gördüm. Ne olacak şimdi!
HALİL IBRAHİM DUMRUL: Aşı Dünyanın her yerinde Kişisel hak ve özgürlükleri ne bağlı olmalıdır. Aşı olmak için Teşvik Edilebilir. Devlet O hal ilan Kanun dışı hareket ile zorunlu aşı Genelgesi ile yapamaz Kanun istediğin gibi yorumlandığında Uluslarası Hukuk Normları her zamanki gibi ayaklar altına alınmış olur.
YILMAZ YAVUZ: biz türkler acayip bir insanlarız 2006 sonra kendi yerli meyve sebze tohumlar yasaklanmış israilden gelen tohumlar yetişen meyve sebze her gün tüketiyoruz eskiden kanser denen hastalik nadir görülüyordu şimdise hem kendimiz veya çevremizde kanser kişileri sıkça görüyoruz resmen genlerimizle oynalıyor kimsede bir ses yok ama gelen bu iki yıldan beri hayatımızı maf eden bu hastalık için geliştirilen aşı için ön yargılı davranıyoruz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title