Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler - Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Azizoğlu

Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler - Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Azizoğlu

- Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ile röportaj Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, Hollanda'da Türk bakanların referandum mitingleri ve diğer çalışmalarına izin verilmemesini, "15 Temmuz'un öfkesinin bir tezahürü" olarak nitelendirdi.

- Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ile röportaj
Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, Hollanda'da Türk bakanların referandum mitingleri ve diğer çalışmalarına izin verilmemesini, "15 Temmuz'un öfkesinin bir tezahürü" olarak nitelendirdi.

Azizoğlu, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğuna gerçekleştirdiği ziyaretin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Hollanda'nın skandal tavrı ve 16 Nisan'daki referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Referandum oylamasının tamamen Türkiye Cumhuriyeti'ni ilgilendirdiğini ve ülkenin demokratikleşmesi yolunda çok önemli bir yol haritası olduğunu belirten Azizoğlu, "15 Temmuz'un öfkesini bizden çıkarıyorlar. Neden Türkiye'de ihtilal olmadı? Alışmışlar ihtilaller olmasına. Alışmışlar halkın ihtilallerle, askeri darbelerle ABD ve Avrupalıların kölesi haline getirilmesine. Şimdi dirençli, onurlu duran bir halkı, bir toplumu içlerine sindiremiyorlar." dedi.