55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı

55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı

03.03.2014 17:45 | Son Güncelleme: 03.03.2014 17:55
55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı

Her Ses Bir Nefes 4 Projesi kapsamında 55 tanınmış kadın, objektif karşısına geçti.

Kadın sorununda kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan "Her Ses Bir Nefes 4" Projesi kapsamında 55 tanınmış kadın, objektif karşısına geçti.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, "Her Ses Bir Nefes 4" isimli sosyal sorumluluk projesi, mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 55 kadını bir araya getiriyor.

Proje kapsamında düzenlenecek fotoğraf sergisi, tüm Türkiye'de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok "kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği" bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor.

Projenin tasarımını ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre üstlendi. Ünlü isimlerin verdiği fotoğraflar ise Hakan Yüksel'in objektifinde hayat buldu.

Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınaklarının kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayacak proje, kadınların toplumsal bilinçle gücünün artacağı gerçeğinden yola çıkılarak başlatıldı. 

Proje kapsamında objektif karşısına geçen ünlü isimler "kafes" konsepti çerçevesinden poz verdi. 55 kadının fotoğraflarının yer aldığı ilk sergi ise 6 Mart - 7 Nisan'da 10.00 - 22.00 saatleri arasında Metrocity Alışveriş Merkezi'nde açılacak. Sergi daha sonra Türkiye'nin çeşitli illerinde sergilenecek.

Projede, Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fatoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım ve Zuhal Yalçın gönüllü olarak yer aldı. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title