Hayrabolu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

Hayrabolu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

Hayrabolu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Hayrabolu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

Hayrabolu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İlk tören Hükümet konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede tarafından konularak başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sırasında Türk Bayrağı göndere öğretmen tarafından çekildi.

Sadi Kıyak Öğretmenevindeki törende konuşan Hayrabolu İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Çelebi, öğretmenliğin insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğunu ifade ederek şunları kaydetti;" Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız, en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir."

Çelebi,

kazanılması gereken asıl büyük servetin; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgelik olduğunu belirterek;" Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz. Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakar ve cefakar öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir."

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda, stajyerliği kaldırılan öğretmenler yemin ederken, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ile başarı şiltleri, öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenlere Belediye Başkanı Hasan İrtem, illi Eğitim Müdürü Besim Dede. Okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

ME-

24.11.2012 11: 22: 14

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ