Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Balıkesir’in Havran ilçesinde Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı, Havran Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Şeref Aydın başkanlığında yapıldı.

Havran'da Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi
06.12.2017 10:42 | Son Güncelleme: 06.12.2017 10:42

Balıkesir'in Havran ilçesinde Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı, Havran Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Şeref Aydın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve kurul üyesi daire amirleri de katıldı.

Toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararların gündeme gelmesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesiyle başladı. Havran Kaymakamı Şeref Aydın "Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları ile kazanacağımız bir çocuğun dahi bizim için ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bu kurulun alacağı kararlar son derece önemli çünkü direkt olarak çocuklarımızın hayatlarına etki edebilecek kararlar alıyoruz. Aldığımız kararlarla suça karışmış, suça itilebilecek ve dezavantajlı çocuklarımızın hayatlarına dokunabilir, onları topluma kazandırabiliriz." dedi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, madde bağımlılıkları konusuna değinerek Havran genelinde halktan bu konuda bir şikayet bulunmadığını, çocukların herhangi bir konuda istismar edilme durumunun asgari düzeyde olduğunu ancak bu konuda hassasiyet gösterilmesinin önemli olduğunu belirtti. Suça karışan çocukların, hangi sebeplerle suç işledikleri üzerine bilgi verilirken Havran Emniyet Müdürü İsmail Tur suça karışan çocuklarla ilgili istatistiki bilgi verdi ve açılan her adli dosyanın suç unsuru taşımadığı da konuşmasında belirtti.

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ise konuşmasında "Suça karışan ve dezavantajlı çocuklarla ilgili belirleme çalışmaları tamamlandı ve çocuk koruma kuruluna ait dosyalar düzenlendi." dedi. Seyitonbaşı Müdürü Kazım Kaya "Rehber öğretmelerimizle birlikte yapılan çalışmalarla kritik noktadaki öğrencilerimize ulaşıp hızlı bir şekilde çözüm üretebileceğiz." dedi.

Toplantıda ayrıca okul çevrelerinin güvenliği ve alınan tedbirler, çocuk işçilerle ilgili alınan tedbirler ve yapılan uygulamalar, İnternet kafe ve kahvehanelerle ilgili yapılan denetimler, okul giriş ve çıkışlarında okul polisi uygulaması çalışmalar ele alınarak bu konularda çeşitli kararlar alındı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

title