Hatay Atatürk Vatandır Dedi

15.01.2018 08:47 | Son Güncelleme: 15.01.2018 08:47
Hatay Atatürk Vatandır Dedi

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen ve 2017 yılına damga vuran Atatürk Vatandır sempozyumları devam ediyor.

Hatay Dörtyol' da 'Atatürk Vatandır' Sempozyumu yapıldı.

Geçen yılın Ağustos ayından itibaren her hafta bir ilde yapılan sempozyumlar, 2018 yılında İzmir'den sonra Hatay Dörtyol'da yapıldı. Hatay Dörtyol eski belediye başkanı Fadıl Keskin, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, siyasi parti temsilcileri Atatürkçü Düşünce derneği heyeti ve diğer sivil toplum kuruluşlarının ve temsilcilerinin katıldığı Sempozyuma halkın ilgisi büyüktü. Hatay Atatürk Vatandır dedi.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşının ve Kuran tilavetinin ardından BTP MYK Üyesi Şahin Bozdoğan, Yenimesaj Gazetesi Genel Müdürü Sabri Terzi, Kanaat önderi Hasan Hüseyin Dede, Emekli Albay Aziz Ergen selamlama konuşmaları yaptı.

Atatürk Vatandır Sempozyumu iki oturum halinde yapıldı. Dr. Abdullah Terzi başkanlığında yapılan ilk oturumda Enerji Uzmanı Arş.Yazar Fuat Şengül, Doç. Dr. Harun Kayacı, Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Arş. Yazar Hasan Hüseyin Tekin, Eğitimci yazar Sabiha Karamustafa konuştu.

Prof. Dr. Ömer Saraçoğlu başkanlığındaki ikinci oturumun konuşmacıları ise, Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Muharrem Bayraktar, Hukukcu Yazar Ahmet Erimhan, Seçil Mumcuoğlu, ve Selim Kotil'di.

Sempozyumda Atatürk'ün mübarek annesi Zübeyde Hanımın ölüm yıldönümü anıldı. Milli mücadele öncesinde 1918 yılında Fransızlara karşı ilk kurşunun Kara Mehmet Çavuş tarafından atılarak Kuva_i Milleyenin ilk defa Dörtyol'da ateşlendiğine ve yine Atatürk'ün Milli Mücadele sorasında da Dörtyol'a 14 Ocak 2015'te gelerek Hatay'ın anavatana katılmasında bu ziyaretin temel oluşturduğuna vurgu yapıldı.

Konuşmacılar Atatürk Vatandır Programlarının Mimarı,ve 'Hoşgeldin Atatürk' Eserini kaleme alan Prof. Dr. Haydar Baş beye şükranlarını sundular.

Birbirinden değerli konuşmacılar Atatürk'ü milli ve manevi yönleri ile anlatarak birlik ve beraberliğimizin ancak O'nun ilkeleri doğrultusunda hareket etmekle mümkün olacağını belirttiler. 'Hoşgeldin Atatürk' eseri ile de milletten gizlenen dindar yönünün belgeleriyle ispat edildiğini ve bütün iftiraların çürütüldüğünü vurguladılar. Ülkemizin içerde ve dışarıda yaşadığı sorunların bu kitapta anlatılan gerçek Atatürk örnek alınarak üstesinden gelinebileceğini ifade ettiler.

Tüm konuşmacılar Ülkemizde günümüzde ki bu olumsuz şartların çıkış yolunun, ekonomik, siyasi ve sosyal, dış politikadaki problemlerin çözümünün ancak Atatürk gibi bir liderin yapabiliceğini ve bu liderin tek proje sahibi BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey ve kadrosunda olduğunu vurguladılar.

Sempozyum Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, BTP MYK Üyesi Şahin Bozdoğan'a Plaket ve çiçek hediye ettikten sonra sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title