60 kadının kurtarıldığı operasyondan iğrenç detaylar: Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

60 kadının kurtarıldığı operasyondan iğrenç detaylar: Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

Demirören Haber Ajansı / Fatih POYRAZ - Haberler | 3. Sayfa

Ankara'da polisin 17'si yabancı uyruklu 60 kadını fuhşa sürükleyen çeteye yönelik 'pembe maske' adıyla düzenlendiği ve 14 kişinin gözaltına alındığı operasyonun detayları ortaya çıktı. Çetenin, 1'i 6 aylık iki hamile kadına zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin 26 adrese şafak vakti düzenlediği operasyonda 14 kişi gözaltına alındı.

TANINMAK İÇİN PEMBE MASKE TAKMIŞLAR

Fuhşa zorlanan 17'si yabancı uyruklu 60 kadın kurtarıldı. Şüphelilerin, sokak kısıtlaması olduğu hafta sonu ve akşam saatlerinde sahte izin belgeleriyle dışarıya çıkmaları sağlanan kadınlara, buluşma yerlerinde müşterilerinin tanıması için pembe renkli maske taktırdığı saptandı. 'İnsan ticareti yapmak', 'fuhşa aracılık etmek', 'fuhuş yaptırmak ve bu yolla haksız kazanç elde etmek', 'resmi belgede sahtecilik' ve 'cinsel saldırı' suçlarından işlem yapılan şüphelilerin emniyette işlemleri sürüyor.

Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

HAMİLE 2 KADINA FUHUŞ YAPTIRMIŞLAR

Öte yandan, operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Buna göre; çetenin mağdur ettiği kadınlardan birinin, Ahlak Büro Amirliğine mail göndererek ihbarda bulunduğu öğrenildi. Ayrıca çete üyelerinin, sahte izin belgesi çıkaramadıkları mağdur kadınları, otomobillerin bagajlarında müşterilerine götürdükleri saptandı. Şüphelilerin, 1'i 6 aylık iki hamile kadına da fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı.

ÇIPLAK FOTOĞRAFLA ŞANTAJ

Yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el konulduğu, çıplak fotoğraf ve videoları çekilerek, "Ailenize göndeririz, internette yayarız" diyerek şantaj yapıldığı belirlendi.

60 kadının kurtarıldığı operasyondan iğrenç detaylar: Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fatih POYRAZ

Haber Yorumları (17)
SORGULA: son zamanlarda bu tarz olaylar çoğalmaya başladı çünkü bu çeteleri yüneten baronlara af çıkardılar işte bunlarda sonucu hapise gidip ziyaret etikleri baronlar için af çıkardıkları bu siyasetçiler bunları görür yaptıkları kanun nelere mal olmuş gürsünler
KADİR: Bunlara aylık 3000 tl evde bakıcılık yap desen asla yapmazlar alışmışlar ayda 30-40 bin tl para kazanmaya yakalanınca tabiki ifade pozisyonu değişiyor
KARA: Pasaportlarına el konulup şantaj yapılmış diyor yorum yaparken beyninizi kullanın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title