Hakan Çavuşoğlu Görevi, Kaynak'tan Devraldı

Hakan Çavuşoğlu Görevi, Kaynak'tan Devraldı

Hakan Çavuşoğlu Görevi, Kaynak'tan Devraldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bizde makam ve mevkiler kesinlikle bir amaç değildir, sadece milletimize hizmet noktasında bir araç olmaktan ibarettir.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bizde makam ve mevkiler kesinlikle bir amaç değildir, sadece milletimize hizmet noktasında bir araç olmaktan ibarettir." dedi.

Çavuşoğlu, Başbakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Veysi Kaynak'tan devraldı. Törene, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile AK Parti teşkilatı üyeleri ve Başbakanlık çalışanları da hazır bulundu.

Kaynak, yaptığı değerlendirmede, bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'nun üzerinde büyük bir görev olacağını söyledi.

Türkiye'de çok miktarda var olan Balkan Türklerinin yükünün üzerinde bulunacağını vurgulayan Kaynak, kendisinin görev yaptığı alanların insana dokunan konular olduğunu bildirdi.

Kaynak, "Hakan Bey hem meslektaşım hem de Meclisteki gerçekten çok aktif ve çalışkan bir milletvekilimizdir. Ben, 'ne zaman isterse' demeyeceğim, her zaman bu kutlu davada beraber yolculuk yapmaya devam edeceğim." dedi.

Türkiye'nin geçirdiği zor dönemlere işaret eden Kaynak, bir yandan FETÖ terörüyle mücadele edilirken, bir yandan da Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak için Fırat Kalkanı Operasyonuna başlanıldığını anımsattı.

Kaynak, Türkiye'nin insani yardımlarla var olmaya devam ettiğini belirterek, bu hizmet kervanının aksamadan yürüyeceği temennisinde bulundu.

"Önemli olan bu parti ve davaya hizmet edebilmek"

Hakan Çavuşoğlu da bunun bir bayrak değişimi olduğunu belirterek, "Esasen önemli olan bu parti ve davaya hangi alanda, makam ve mevkide olursa olsun hizmet edebilmek onurların ve şereflerin en önemlisidir. Bugün de böyle bir görev nasip oldu." dedi.

Çavuşoğlu, Kaynak'a kendi döneminde yaptığı önemli hizmetleri için teşekkürlerini ileterek, tecrübelerinden istifade etmeyi istediğini aktardı.

Başbakan Yardımcılığı görevini kendisine layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Çavuşoğlu, "AK kadrolar, AK Parti bütün kadrolarıyla beraber hangi makam ve mevkide olursa olsun, bu ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü ve gelecek yürüyüşünü devam ettirmek adına çok önemli görevler ifa ediyorlar. Bizde makam ve mevkiler kesinlikle bir amaç değildir, sadece milletimize hizmet noktasında bir araç olmaktan ibarettir." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Türkiye'ye gönül coğrafyası itibarıyla bakıldığında çok daha büyük bir hinterlanda hitap ettiğine işaret ederek, "Bu coğrafyanın her gün yüzünü Türkiye'ye dönen ve buradan gelecek bir ses ve nefese dikkat kesilen akrabalarımız, soydaşlarımız var. Onların da ümidini boşa çıkarmayacak hizmetleri Rabbim bize nasip etsin." dedi.

Bursa'da en başından itibaren beraber çalıştığı teşkilat mensuplarına da teşekkürlerini ileten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bu süreçte Sayın Bakanım Mehmet Müezzinoğlu... Biz kendisiyle aynı bölgeden aynı süreçleri yaşamış iki insan olarak, gerçekten kendisinden çok şey öğrendiğimi ifade etmeliyim. Bundan sonra kendisinin desteğine, tecrübelerinin aktarılması noktasında ihtiyacımız olacaktır."

"Örgütün elebaşısı Amerika'dadır ve teröristtir"

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Çavuşoğlu, bir gazetecinin FETÖ ile ilgili Amerika'da Fetullah Gülen'in yer aldığı bir rapor yayınlandığını ancak raporda Gülen için terörist ifadesinin kullanılmadığını hatırlatması üzerine, "Bizim kanaatimiz bu konuda bellidir. Bizim için bu örgütün elebaşısı Amerika'dadır ve teröristtir, bunda hiç şüphe yoktur. Bizim için Fetullahçı terör örgütünün elebaşı terörist Fetullah Gülen'dir. Hangi rapor, kim ne derse desin bu böyledir." yanıtını verdi.

Veysi Kaynak da "Türkiye'nin bu haklı davası er geç karşılık bulacaktır. Yargı kararlarından sonra artık kimsenin bahanesi kalmayacaktır. En tepesindeki teröristin de en uçtakinin de tamamının inlerine girilecektir, yargımız tarafından hak ettikleri cezaya çarptırılacaktır." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Çavuşoğlu ve Kaynak, birbirlerine teşekkür ederek, çiçek verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title