KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS kaç TL? - Haberler
Haberi Paylaş

KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS kaç TL?

Haberler.com - Gündem
KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS kaç TL?

2022 yılında düzenlenecek olan KPSS lisans başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. 24 Mayıs saat 10:00'dan itibaren alınmaya başlanan KPSS lisans başvuruları 6 Haziran gününe kadar sürecek. Peki, KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS kaç TL?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamada 2022 yılında gerçekleşecek KPSS sınavının başvurularının başladığı bilgisi verildi. Aygün konu hakkında"2022-KPSS başvuruları başladı. Değerli KPSS adaylarımız, 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT başvurularını 24 Mayıs–6 Haziran tarihleri arasında yapabilirsiniz." ifadelerini kullandı. KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS kaç TL?

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS 2022 Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri için adaylardan 115 TL, KPSS alan bilgisi sınavları her bir oturum için adaylardan 80 TL ve son olarak ÖABT her bir oturum için adaylardan 115 TL başvuru ücreti alınacağı açıklandı.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

KPSS Gündem Eğitim Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title