Haberler

Grup şirketlerinden Kiler Tekstil Enerji ve Yatırım A.Ş.

ilandır
Güncelleme:

Bitlis'de 200.000 m2 arazi üzerinde kurulan "Open-End ve Ring-İplik Üretim Tesisi" inşaatın %95 tamamlandığını, makina sevkiyatlarının ise devam etmekte olup makina montaj süreçleri başladığını duyurdu

Kiler Tekstil Enerji ve Yatırım A.Ş. tarafından bildirildiğine göre;

Bitlis'de 200 bin metrekare arazi üzerinde toplam 60.631 metrekare kapalı alana sahip olacak "Open-End ve Ring-İplik üretim tesisi" yatırımının tüm hızıyla devam ettiği, Fabrika inşaasının %95 oranında tamamlanmış olduğu, makina sevkiyatlarının isedevam etmekte olup makina montaj süreçlerinin başladığı bildirildi.

Bitlis'teki "Open-End ve Ring-İplik üretim tesisi" tamamlandığında günlük 65,4 ton pamuk girdisiyle günlük 37,3 ton Ring iplik, 13 ton Open-End iplik üretim yapması ve bunun karşılığı yıllık ortalama 75 mn $ ciro ve 45-50 mn $ ihracat geliri hedeflendiği belirtiliyor. Yurtiçi piyasaya yapılacak satışların ise ithal ikamesi olarak ithalatı azaltıcı etkisi olacağı değerlendiriliyor.

Çevresel Sorumluluk Bilinci ile Temmuz 2024'de faaliyete geçecek tesis kendi enerjisini tamamen yenilenebilir enerji ile karşılayacak olup, yatırıma konu makine ve teçhizatı son teknoloji ve enerji verimliliği dikkate alınarak ve bu yatırıma özel olarak ürettirildiği, tesisin yüksek otomasyon seviyesi sayesinde ürün kalitesinin artırılması ve böylece ihracat imkânlarının yükseltilmesi amaçlandığı belirtilmiştir.

Üretim, ihracat, istihdam ve büyümenin desteklenmesiile ülkemizin kalkınma hedeflerine ulaşılması yönündeki devletimizin makroekonomik hedefleri ileuyumlu olarak geliştirilen projenin; Türkiye'nin kişi başına gelir dağılımında en yoksul 3'ncü ili olan Bitlis ilinde doğrudan 400 kişinin çalışabileceği, bölgedeki gelir dağılımına ve ekonomik kalkınmaya olumlu etkisinin yanında, çalışanların ortalama %65'inin kadınlardan oluşacak olmasından dolayı Bitlis ilinin kadın istihdamına da önemli katkı sağlayacağı öngörüldüğü, Böylece bölgesel kalkınmanın desteklenmesi, istihdamın artırılması başta olmak üzere birçok sürdürülebilir kalkınma hedefine katkı sağlaması amaçlandığının altı çizilmiştir.

Bitlis Kiler Advertorial Haberler Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Bakmadan Geçme

Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 18 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 18 Haziran dün gece deprem mi oldu? ECZANELER BAYRAMDA AÇIK MI 2024? 17-18-19 Haziran Bayramda eczaneler kapalı mı olacak, kaç gün açık olacak? BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ? Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma bedava mı? Metro, metrobüs, otobüs, tramvay ücretsiz mi? Bursaspor'un yeni teknik direktörü kim oldu? Pablo Martin Batalla kimdir, kaç yaşında? TRT 1 canlı maç izle! TÜRKİYE- GÜRCİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Türkiye- Gürcistan maçı ne zaman? Türkiye- Gürcistan maçı saat kaçta, hangi kanalda? Arda Güler Milli Takım'da oynayacak mı? Montella Arda Güler'i ilk 11'de oynatacak mı?
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

title