Haberi Paylaş

Bursa 'Oflu Hocanın Şifresi'ne Kemençeli Gala

Güncel Haberler

Bursa 'Oflu Hocanın Şifresi'ne Kemençeli Gala

'Oflu Hocanın Şifresi' filminin Bursa galası dün gece yapıldı.

'Oflu Hocanın Şifresi' filminin Bursa galası dün gece yapıldı. Bursalı sinema severler, Kemençe eşliğinde karşılanan yönetmen ve oyunculara büyük ilgi gösterdi.

Yönetmenliğini Adem Kılıç'ın üstlendiği 'Oflu Hocanın Şifresi' filminin Bursa galası Zafer Plaza AVM Cinetech Sinemalarında gerçekleşti. 31 Ekim'de vizyona giren filmin galasına filmin oyuncuları Çetin Altay, Köksal Engür, Özlem Savaş, Başak Daşman, İsrafil Köse ve senarist Engin Elgün katıldı. Kemençe eşliğinde karşılanan yönetmen ve oyuncular, gördükleri ilgi karşısında oldukça neşeli görüntüler sergiledi.

Gösterim öncesi düzenlenen kokteyle basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yönetmen ve oyuncular, "Bursa'da olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çünkü seyircinin olumlu tepkileri bize büyük moral verdi"diye konuştu. Söyleşi sonrası omuzuna kamerayı alıp basın mensuplarını ve davetlilere görüntülemeye başlayan filmin başrol oyuncusu Çetin Altan, tören alanında kahkaha tufanı estirdi. Ekip, söyleşi ve imza töreninin ardından filmi Bursalı sinema- severlerle birlikte izledi.

YÖNETMEN ADEM KILIÇ

Oflu Hoca ile ilgili her insanın kafasında farklı bir karekter olduğunu söyleyen yönetmen Adem Kılıç, "Bütür Oflu hocalardan farklı bir tek karekter yarattık. Filmde Oflu Hocanın başından geçen komik olaylar konu ediliyor. Kendisini cami cemaatine anlatamaz. Kızar, sinirlenir ve hocalığı bırakır. Kendisine bir iş kurar ve fırıncılık yaparak, Trabzon ekmeği üretmeye başlar. Fakat kendi mahallelisi peşini bırakmaz ve onu mahallenin futbol kulübünün başkanı olmasını ister. O artık bir başkan adayıdır. Olaylar ve komedi bundan sonra başlayar"diye konuştu.

OYUNCU ÇETİN ALTAN

Filmle ilgili çok güzel tepkiler aldığını söyleyen filmin başrol oyuncusu 'Oflu Hoca' Çetin Altan, "Senaryonun ilk aşamasından beri hep işin içindeydim. Çoğ yoğruldum. Sürekli bir şeyler araştırdım ve okudum. Yönetmenimiz Adem Kılıç'ın bana verdiği bazı doneler vardı. Onları kafamda çok iyi harmanladım. O yüzden çok sorlanmadın"dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Emek Sineması Köksal Engür Çetin Altan Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title