Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı! - Haberler
Haberi Paylaş

Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!

İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'de, bazı kelimeler çok sık kullanılmasına rağmen anlamları bilinmektedir. Bu yazımızda, Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı! hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı kaynaklarından faydalanarak hazırladığımız haberimizi sizlere aktaracağız. Peki, Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!

Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!! İslam dininde en sık kullanılan ve anlamı en çok merak edilen kelimeler arasında yer almaktadır. İnsanlar Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı! sorularını araştırmaktadır. Peki, Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!

SUHUF NEDİR?

"Sahîfe" kelimesinin çoğul olup "sayfalar" anlamına gelen "suhuf", Peygamberlerden bazılarına verilen küçük kitapçıklara, risalelere denir. Kur'ân'da Hz. İbrahim ve Hz. Musa'ya sayfalar verildiği bildirilmektedir (Necm, 53/36-37; A'lâ, 87/14, 19).

Ebû Zer'den yapılan bir rivayete göre; Hz. Adem'e, on, Hz. Şit'e elli, Hz. İdris'e otuz ve Hz. İbrahim'e on olmak üzere peygamberlere toplam yüz sayfa verilmiştir (Süyûtî, ed-Dürrü'l-Mensûr, VIII, 489) (İ.K.)

Suhuf nedir? Kuran'da Suhuf ne demektir? Suhuf kelimesinin tanımı ve anlamı!

--

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title