Yıllarca "Hukuk bitirip savcı oldum" diye ailesinden para alan genç, sahte savcı kimliği kullanınca tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Yıllarca "Hukuk bitirip savcı oldum" diye ailesinden para alan genç, sahte savcı kimliği kullanınca tutuklandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Samsun'da 4 sene boyunca hukuk fakültesi okuduğunu ve bitirdikten sonra da savcı olduğunu söyleyerek ailesinden yıllarca para alan 24 yaşındaki genç, kız arkadaşının bir sorununu çözebilmek için resmi dairede sahte savcı kimliğini kullanınca yakayı ele verdi.

Çarşamba ilçesinde ikamet eden eden 24 yaşındaki K.G., iddiaya göre ailesini, İstanbul'da özel bir üniversitenin hukuk fakültesini kazandığı ve yıllık 15 bin lira ücret istendiğini söyleyip kandırdı. Aile de çocuklarının okumasına destek olarak 4 yıl boyunca para gönderdi. 4 yıl boyunca hukuk fakültesini okumuş gibi İstanbul'da ailesinin gönderdiği parayı yiyerek yaşayan K.G. hukuk fakültesini bitirip hakimlik savcılık sınavına girerek sınavı kazandığını söyleyip ailesine karşı yalan söylemeye devam etti.

Sınavı kazanıp savcı olduğuna dair ailesini inandıran K.G. yine ailesini inandırmak için kendisine bir de sahte savcı kimliği yaptı. Ailesi savcı olduğunu sandıkları oğullarına araba aldı.

Yıllarca 'Hukuk bitirip savcı oldum' diye ailesinden para alan genç, sahte savcı kimliği kullanınca tutuklandı

Bütün bu yalanlar K.G.'nin kız arkadaşının İŞKUR üzerinden bir işyerinde çalışması üzerine yaşanan sıkıntıyı çözmek için Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne gitmesiyle ortaya çıktı. Kız arkadaşının sıkıntısını çözmek isteyen K.G. kendisini savcı olarak tanıtıp sahte savcı kimliği gösterince burada bulunan kurumun avukatının kendisinden şüphelenip durumu polise bildirmesi üzerine yakayı ele verdi.

Yıllarca 'Hukuk bitirip savcı oldum' diye ailesinden para alan genç, sahte savcı kimliği kullanınca tutuklandı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan K.G.'nin üniversite sınavını hiç kazanamadığı, hukuk fakültesini okumayıp savcı olmadığını öğrenen ailesi büyük şok yaşadı. Suçunu itiraf eden K.G. "resmi belgede sahtecilik" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Nöbetçi mahkemeye ifade veren K.G., "Herhangi bir üniversiteyi kazanamadım. Aileme İstanbul'da özel bir üniversitenin hukuk fakültesini kazandığımı ve yıllık da 15 bin lira ücret istendiğini söyledim. Ailem bana rıza gösterdi. Ben de İstanbul'a gidip bir arkadaşımın yanında 4 yıl kaldım. Geçimimi ailemin gönderdiği paradan karşıladım. Samsun'a dönünce aileme hakimlik savcılık sınavını kazandığımı ve stajımı da Samsun'da yaptığımı söyledim. Onlar da bana bir belge göstermemi söylediler. Ben de onları inandırmak için internetten savcılık kimliğini araştırdım ve kendime kimlik yaptım. Bu kimliği hiçbir yerde kullanmadım ve kimseyi de dolandırmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

K.G. mahkemece "resmi belgede sahtecilik" suçundan tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

İhlas Haber Ajansı / Muhammer Ay - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Mehmet Özakbaş:Embesil parazit .. ailene karşı yüzün bile kızarmıyordur.. Cevap Yaz 4 7 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title