Evlerine gelen su faturasına inanamayan aile, İSKİ'nin "Ödemek zorundasınız" cevabıyla kalakaldı - Haberler
Haberi Paylaş

Evlerine gelen su faturasına inanamayan aile, İSKİ'nin "Ödemek zorundasınız" cevabıyla kalakaldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İstanbul Sarıyer'de her ay su faturalarını düzenli şekilde yatırdıklarını belirten Erdoğ ailesi, 780 TL'lik su faturasına inanamadı. Hemen İSKİ'ye giden aile, "4 aylık ödenmemiş borcunuz var" cevabıyla karşılaştı. Aileden faturayı ödenmesi istendi.

Sarıyer'de yaşayan Erdoğ ailesi, evlerine gelen fatura nedeniyle zor günler geçiriyor. Su faturalarını her ay düzenli olarak ödediklerini belirten aile üyeleri, 750 TL borçlarının olmadığını iddia etti. İSKİ'ye giden aileye, "4 aylık borcunuz var, ödemek zorundasınız" yanıtı verildi. Aile şimdi hakkını arıyor.

İddiaya göre Sarıyer Büyükdere Mahallesi'nde yaşayan Erdoğ ailesi, bu ay gelen su faturasıyla şoke oldu. Geçen ay 60 - 65 lira arasında gelen fatura bu ay 750 lira geldi. Neye uğradıklarını şaşıran aile soluğu Sarıyer'deki İSKİ binasında aldı. Ancak aileye İSKİ'den gelen yanıt ise 4 aylık ödenmemiş faturaları olduğu ve ödemek zorunda oldukları söylendi.

Evlerine gelen su faturasına inanamayan aile, İSKİ'nin 'Ödemek zorundasınız' cevabıyla kala kaldı

Durum karşısında çaresiz kalan Nesrin Erdoğ, "Altı senedir İSKİ'ye aboneyim. Bugüne kadar hiçbir faturamı geciktirmedim. Hiçbir borcum yoktur. Sıfırdır borcum. Hiçbir geçmiş dönem borcum yoktur. Faturalarımı düzenli şekilde yatıran bir vatandaşım. İlk defa bu başıma geldi. Ben de kendilerine gidip, bu yanlışı düzeltmelerini rica ettim. Fakat 4 aylık bir borç olduğunu söyleyerek bunu ödeyeceksin deyip elime bu kağıdı tutuşturup gönderdiler beni. Genellikle 60 -62 lira civarında geliyor. Bu ay 750 lira. Ben de bir hata olduğunu ve bunun düzeltilmesini rica etmeye geldim ben dedim. Kesinlikle 4 aylık bir borcun var dedi. Elime şöyle bir şey verdiler. Bunu güya 750'den 467'ye düşürüp ödeyeceksin dediler. Şaka gibi, benden olmayan bir şeyi neden ödememi istiyorlar?" şeklinde konuştu.

Nesrin Erdoğ'un kızı Gülçin Erdoğ ise, "Biz düzenli olarak faturalarımızı ödeyen bir vatandaşız. Geçen ay da en son faturayı ödedim 66 - 67 lira civarı falan gelmişti. Bu ay bir baktık 750 lira faturayı elimize tutuşturdular. İtiraz etmeye gittik fakat kesinlikle kabul etmiyorlar. Yani ödenmesi gerekiyormuş, şaka gibi bir olayla karşı karşıyayız. 4 aylık bir borç olduğunu söylüyorlar ama düzenli olarak faturalar geliyordu zaten, ödeme yapıyorduk" dedi.

Evlerine gelen su faturasına inanamayan aile, İSKİ'den gelen 'Ödemek zorundasınız' cevabıyla kala kaldı

Evlerine gelen su faturasına inanamayan aile, İSKİ'den gelen 'Ödemek zorundasınız' cevabıyla kala kaldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (6)
Yakup Sucu:Suyu felan bedava istemiyoruz zaten geçen ay 103 TL geldi bu ay 153 TL iskiyi aradım zam demiyorlar da fiyat ayarlaması imiş yüzde elli fiyat ayarlamasımı olur sizinde foyanız meydanda Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
Mustafa Yalçın:Hocam bir İSKİ çalışanı olarak eğer ki kaçak durumu varsa İSKİ ye itiraz dilekçesi verilir.İski personeli saati kontrol eder bir arıza söz konusu ise yapılan ödeme diğer ay gelecek olan faturalardan düşer ve konu düzeltilir.Yalniz söyle bir durum da var 4 aydır o saat okunmuyor ise gelen fatura normal dir.Kimse kendini uyanık zannetmesin.Kullanilan suyun faturasını diğer vatandaşlar ödemek zorunda değil.bence kaçak olabilir artı yayın organlarınca kurumu kötüleyeceğinize itiraz etseniz daha iyi Cevap Yaz 11 20 Yayından Kaldır
OKUR:hani su bedava olacaktı Cevap Yaz 15 8 Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title