Burun estetiği yaptırmak için bıçak altına yatan kadın, 4 yıldır bitkisel hayatta - Haberler
Haberi Paylaş

Burun estetiği yaptırmak için bıçak altına yatan kadın, 4 yıldır bitkisel hayatta

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa
Burun estetiği yaptırmak için bıçak altına yatan kadın, 4 yıldır bitkisel hayatta

Antalya'daki özel bir hastanede, 4 yıl önce burun estetiği ve yağ aldırma ameliyatı olan 2 çocuk annesi Sabina Abbas'ın operasyon sırasında kalbi durdu. Ameliyat sonrasında bitkisel hayata giren Sabina, hastane yetkilileri tarafından taburcu edilmek istendi. Sabina'nın eşi Rüstem Abbas ise "Eşim hastaneye yürüyerek girdi, yürüyerek çıkartın" diyerek bu teklifi kabul etmedi.

Aslen Ahıska Türkü olan ve Antalya'da yaşayan 2 çocuk annesi Sabina Abbas, 4 yıl önce burun estetiği ve vücudundaki yağları aldırmak için özel bir hastaneye gitti.

Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı doktor A.F. tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde ameliyata alındı. Yağ aldırma ile burun estetiğinin aynı anda yapıldığı ameliyat sırasında genç kadının kalbi durdu. Doktorların müdahalesiyle yaklaşık 4 dakika sonra kalbi yeniden çalıştırılan genç kadın yoğun bakıma alındı.

Ameliyat sonrası bilinci kapanan genç kadın bitkisel hayata girdi. Sabina'nın eşi Rüstem Abbas, doktorların tıbbi hatası yüzünden eşinin bu hale geldiğini belirterek, anestezi uzmanı E.Ö. ve plastik cerrahı A.F. hakkında şikâyetçi oldu.

Eşinin 2 yıl yoğun bakım servisinde olmak üzere 4 yıldır hastanede yattığını söyleyen Rüstem Abbas, "Bu süre içinde eşimin bakımı için hastabakıcı tuttum. Eşim bitkisel hayata girdiğinde oğlum Demir 3 aylık, kızım Yanesk 2 yaşında idi. Hayatımız cehenneme döndü. Eşimin ameliyat esnasında 4 dakika kalbi durmuş. Bana doktorlar ilk başlarda 'İyileşecek' dedi. Sonrasında eşimi hastanenin kent merkezindeki başka bir şubesine naklettiler."

Burun estetiği yaptırmak için bıçak altına yatan kadın 4 yıldır bitkisel hayatta

Abbas, açıklamalarına şöyle devam etti: "Daha 32 yaşında. Biri 6 yaşında diğeri ise 4 yaşında iki çocuğumuz var. Evde annelerini bekliyorlar. Ben halde işçi olarak çalışıyorum. Çocuklarımız küçük, komşular, akrabalar bakıyor. Eşim boğazından besleniyor. Hastane dışına çıkması mümkün değil. Hastane taburcu etmek istiyor. Eşim hastaneye yürüyerek girdi, yürüyerek çıkarsınlar. Teslim almıyorum. Beni hastaneye çağırıp polis yardımı ile eşimi önceki akşam taburcu etmek istediler. Ben kabul etmedim"

Rüstem Abbas, hukuki sürecin devam ettiğini söyledi. Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili görüşmekten kaçındı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
Hasan Engin Kalaycı:Cok buyuk gecmis olsun bayana. Lakin adama da bir cift sozum var. Halde iscisin ve eşine estetik ameliyati yaptiracak paran var. Hayirdir. Halciler daha dune kadar agliyordu uretici pahali satiyor diye? Cevap Yaz 51 19 Yayından Kaldır
Metin Yalcin:Ne güzel bir kızmışsın be evlâdım, ne lüzum var böyle riskli işlere .. Diğer genç kızlarımıza ve kadınlarımıza ders olsun uğraşmayın böyle boş işler ile ana babanıza kocanıza evlâdınıza bu üzüntüyü yaşatmayın Cevap Yaz 15 133 Yayından Kaldır
ali cik:Allah'ın sana bağışladığı güzelliği beğenmezsen sonuç bu şekilde acıklı olur ! Cevap Yaz 87 77 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title