Hababam Sınıfı'nın Ahmeti'nin Öğretmen Olarak Gittiği Köyün Çekmeköy Olduğu Ortaya Çıktı

Hababam Sınıfı'nın Ahmeti'nin Öğretmen Olarak Gittiği Köyün Çekmeköy Olduğu Ortaya Çıktı

Yeşilçam'ın efsane filmlerinden Hababam Sınıfı Uyanıyor'da Ahmet'in mezun olduktan sonra öğretmen olarak gittiği ıssız ve yardıma muhtaç köyün Çekmeköy olduğu ortaya çıktı.

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Ahmet'in öğretmen olarak gittiği ıssız ve yardıma muhtaç köyün, şuan 250 bin nüfuslu, neredeyse boş yer kalmayan Çekmeköy olduğu ortaya çıktı.

"ÇEKME KÖYÜ İLKOKULU" TABELASI DİKKATLERDEN KAÇMADI

Başrollerinde Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Halit Akçatepe gibi usta isimlerin oynadığı Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin son sahnelerinde, Ahmet'in öğretmenlik yaptığı okuldaki tabelada yazan Çekme Köyü İlkokulu ismi dikkat çekiyor.

"MUHTAÇ KÖY"ÜN 250 BİN NÜFUSLU ÇEKMEKÖY OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı 1976 yapımı filmde gösterilen muhtaç köyün Çekmeköy olduğu ortaya çıktı. Söz konusu köyün o yıllardaki görüntüsüyle neredeyse boş yer kalmayan bina yığınına dönen 250 bin nüfuslu Çekmeköy'ün şimdiki hali arasındaki fark şaşkınlık yarattı.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.