Haberler

Yurt Partisi Genel Başkanı Tantan, Kispet Giyip Güreş Tuttu

Abone Ol

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Kırkpınar güreşleri öncesinde Karamürsel'de güreşçilerin son hazırlıklarını izledi.

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Kırkpınar güreşleri öncesinde Karamürsel'de güreşçilerin son hazırlıklarını izledi. Daha sonra kispet giyip yağlanan Tantan, Karamürselli eski Başpehlivan Kadir Birlik ile kıyasıya güreşti.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Karamürselli güreşçiler, Levent Erdoğan Güreş Sahası'nda son hazırlık çalışmalarını yaptı. Bir süre önce tabanca ile ayaklarından vurulduğu için bu yılki güreşlere katılamayan Ahmet Taşçı'nın nezaretinde yapılan çalışmaları Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan da izledi. Tantan daha sonra hemen her yıl yaptığı gibi kispetini giyip yağlandıktan sonra Karamürselli eski Başpehlivan Kadir Birlik ile antrenman güreşi yaptı.

Her yıl Ahmet Taşçı ile güreştiğini söyleyen Tantan, Taşçı'ya acil şifalar dileyerek en kısa zamanda er meydanına dönmesi beklediklerini söyledi. Ata sporuna herkesin sahip çıkması gerektiğini söyleyen Sadettin Tantan, "Güreşi çok seviyorum ve her yıl Kırkpınar öncesi Karamürsel'e gelerek hazırlıkları izliyorum. Gerek yağlı güreş gerek minder güreşçilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Kırkpınar güreşlerine bu yıl ayağındaki sakatlığı nedeniyle katılamayacağı için televizyondan izleyeceğini söyleyen Ahmet Taşçı ise "Her yıl Kırkpınar öncesi yaptığımız son hazırlık çalışmalarına Eski Bakanımız Sadettin Tantan da katılır ve benimle kıyasıya güreş eder. Bu yıl sakatlığımdan dolayı Bakanımız, yine Karamürselli Başpehlivan olan Kadir Birlik ile güreşeceğini söyledi" diye konuştu.

Taşçı, "Bu yıl Karamürsel'den tüm boylardan 150 güreşçi Kırkpınar'a katılacak ve iyi dereceler alacaklarını tahmin ediyorum" dedi. - Kocaeli / Karamürsel

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Sadettin Tantan Ahmet Taşçı Karamürsel Kırkpınar Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

En uzun gece ne zaman? 2023 en uzun gece hangi tarihte, ayın kaçında? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 2 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 2 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (107. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? TRENDYOL MİLLA KAPANIYOR MU? Trendyol Milla ürünleri nereden alınır, artık satılmayacak mı? TİKTOK YASAKLANDI MI? TikTok Türkiye'de yasaklandı mı, hangi ülkede yasaklandı? ASGARİ ÜCRET ARA ZAM KALKTI MI? Asgari ücret 2024 Ara zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak 2024 Son Dakika? BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA 2024? Beşiktaş (BJK) başkan adayları belli oldu mu? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle!
title