Haberler

YSK Başkanı Ahmet Yener, Dünya Seçim Organları Birliği tarafından ödüle layık görüldü

Güncelleme:

Dünya Seçim Organları Birliği (A-WEB) Genel Sekreteri Seung Ryeol Kim, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener'i makamında ziyaret etti. YSK'nin Türkiye'de Şeffaflık İçin En İyi Seçim Uygulamaları sunumu, A-WEB tarafından ödüle layık görüldü.

Dünya Seçim Organları Birliği (A-WEB) Genel Sekreteri Seung Ryeol Kim, "En İyi Uygulamalar ve Girişimler" alanında ödüle layık görülen Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Başkanı Ahmet Yener'i makamında ziyaret etti.

Yener, ödül töreni öncesi nezaket ziyareti kapsamında Türkiye'de bulunan Kim'i makamında ağırladı.

A-WEB'in 20 Mart'taki 12. Yönetim Kurulu toplantısında, YSK'nin "Türkiye'de Şeffaflık İçin En İyi Seçim Uygulamaları" sunumunun oy birliğiyle "En İyi Uygulamalar ve Girişimler" alanında ödüle layık görüldüğünü anımsatan Yener, ödül töreninin ekim ayında Kolombiya'da gerçekleştirileceğini ifade etti.

Yener, yapılacak törende, 120 ülkenin seçim organlarının temsilcileriyle bir araya gelmeyi ve tecrübelerini aktarmayı sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.

YSK'nin uygulamaları diğer ülkelere tanıtılacak

A-WEB Genel Sekreteri Kim, YSK'nin, A-WEB'in kurucu üyelerinden olduğunu ve kuruluşun faaliyetlere aktif olarak katıldığını bildirdi.

YSK'nin diğer üyelerle seçim uygulamalarını paylaştığını aktaran Kim, A-WEB içerisinde YSK'nin çok önemli bir yerinin bulunduğunu belirterek, "YSK'nin Türkiye'de başlatmış olduğu seçim bilgilerini hem siyasi partilerle hem vatandaşlarla paylaşması çok güzel bir örnek teşkil etti ve en iyi uygulama oldu. Bu, diğer üyelerin de öğrenmesi ve ders çıkarması gereken bir konu." diye konuştu.

Kim, A-WEB tarafından diğer üye ülkelere Türkiye'nin uyguladığı seçim sisteminin tanıtılacağını kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Yüksek Seçim Kurulu Ahmet Yener YSK Başkanı Türkiye Dünya Politika Dünya Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title