Haberler

Umut’un bakım maaşına haciz konulması söz konusu değil

Abone Ol

Gülsüm Kabadayı’nın üstlendiği ‘Umut’ için verilen maaşa haciz konulduğu tartışmaları devam ederken, ailenin ihtiyaçları için Antalya Valililiği devreye girdi.

Antalya’da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve bakımını Gülsüm Kabadayı’nın üstlendiği ‘Umut’ için verilen maaşa haciz konulduğu tartışmaları devam ederken, ailenin ihtiyaçları için Antalya Valililiği devreye girdi. Aile ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Haczin Umut'un bakım parasına değil, Gülsüm Kabadayı'nın babasından kalan emekli maaşı ödemesine geldiğini ve sosyal ödemelere haciz ya da başka bir isim altında el koyma yapılamayacağı, bu paranın kanunlarla güvence altına alındığını söyledi. Umut'un bakım parasından sadece 200 TL tutarında kesinti uygulandığı, bunun da daha önce yapılan toplam 1578 liralık fazla ödemeden kaynaklandığı öğrenildi.2008 yılı Ağustos ayında geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve hastanede kimliği belirlenemeyip ‘Umut’ ismi verilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından ise ‘Mustafa Öz’ ismiyle kimlik çıkarılan genç için devlet tarafından bakıcı anne Gülsüm Kabadayı'ya ödenen 830 lira bakım maaşına ailenin vergi borcu nedeni ile haciz geldiği iddia edilmişti. Gencin bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı’nın 9 yıl önce kapattığı bakkal ve bir minibüsten doğan vergi borcu nedeni ile haciz işlemi yapıldığı belirtilirken haciz işleminin Umut için ödenen bakım parasına değil, Gülsüm Kabadayı'nın babasından kalan 700 liralık emekli maaşına uygulandığı öğrenildi. Kesintiler sebebiyle aile bütçesindeki eksiklerin Umut'u etkilememesi için devreye Antalya Valisi Sebahattin Öztürk girdi. Elektrik ve kira borçları ödenen Gülsüm Kabadayı'ya bir miktar nakit para da sağlanarak, Umut'un ihtiyaçlarının aksaması önlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürlüğü'de Gülsüm Kabadayı'nın 25 bin liraya ulaşan vergi borcu sebebiyle babasından kalan emekli maaşına uygulanan haczin kaldırılması için devreye girdi. Yazışmaların devam ettiği çalışmada banka ile de görüşülüp haczin en kısa zamanda kaldırılması için çaba sarf edildiği bildirildi.Konu ile ilgili bilgi veren Kabadayı Antalya Valiliği'nin talimatı ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından işlemler başlatıldığını söyledi. Kabadayı "İşlemler başlatıldı. Ancak hala maaştaki haciz kaldırılmadı. Elektrik borcumuzu, ihtiyacımızı ve ev kiramızı yatıracak. Umut’un ihtiyaçlarını alacaklar. Valimiz emretmiş, kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ULVİYA GULİYEVA-İSMET ERSOY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Serdar Cevheroğlu Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık!
title