Haberler

Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi Hizmete Açılıyor

Marmaraereğlisi Dereağzı Mahallesi Radar mevkinde yapımı devam eden, Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) inşaat çalışmaları tamamlandı.

Marmaraereğlisi Dereağzı Mahallesi Radar mevkinde yapımı devam eden, Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi'nin (UDEM) inşaat çalışmaları tamamlandı.

UDEM çalışmalarına, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Reis Deniz, UDEM Daire Başkanı Fazlı Çoban ve beraberlerindeki heyet ile birlikte incelemelerde bulundu. Üç tarafı denizler ile çevrili ülkemizin denizcilik sektörüne büyük katkı sağlayacak "Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi" Türkiye'nin ilk denizcilik merkezi olacak.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan, "Biz taşın altına elimizi sokmasaydık buralar konut alanı olup,satılacaktı. Biz buraya bu devlet yatırımının gelmesinin mücadelesini verdik ve şimdi emeklerimizin karşılığını görüyoruz. Ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Belediye Başkanı Uyan, Marmaraereğlisi'nin Marmara denizinde ki en yoğun deniz trafiğinin yaşandığı bölgede bulunduğunu belirterek, deniz trafiği ve kıyılarımızda bulunan petrol, kimyasal madde ve doğalgaz depolama alanları da gözönünde bulundurulduğunda bölgenin oldukça yüksek bir kirlilik riski ile karşı karşıya olunduğunu vurguladı.

Hizmete girecek olan UDEM projesi ile büyük çaplı kaza ve afetler sonucu denizde meydana gelecek olan petrol ve kimyasal madde kirliliklerine daha etkin müdahale edileceğini belirtirken, Merkezin kirliliğe müdahalenin yanı sıra deniz emniyeti, ulusal izleme ve tahmin sistemleri gibi konularda da çalışmalar yürüteceğinin altını çizdi.

Heyet birlikte tesis hakkında hazırlanan görsel sunumu izledikten sonra tesisi gezdi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Uyan Fazlı Çoban Hızır Reis Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

CHP'li Yazgan'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz

CHP'li Yazgan'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title