Haberi Paylaş
Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta

Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta

Güncel Haberler

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, İstanbul ve Ankara'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin "Oyunları boza boza, o kumpasları, o çelmeleri yıka yıka, engelleri alt ede ede, bugünlere geldiysek milletimizle beraber Allah'ın izniyle bu darbeyi de atlatacağız" dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, İstanbul ve Ankara'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin "Oyunları boza boza, o kumpasları, o çelmeleri yıka yıka, engelleri alt ede ede, bugünlere geldiysek milletimizle beraber Allah'ın izniyle bu darbeyi de atlatacağız" dedi.

Antakya'da vatandaşlar Cumhuriyet Alanı'nda toplanarak darbe girişimini protesto etti.

Buradaki vatandaşlara hitap eden Yeşildal, bu meselenin AK Parti'nin değil, millet egemenliğinin meselesi olduğunu belirtti.

Türkiye'yi özellikle son dönemeçte büyüyen, güçlenen, her türlü olumsuzluğa rağmen dümdüz yoluna devam eden Türkiye'ye çelme takmak isteyenlerin bir oyunu olduğunu ifade eden Yeşildal, şöyle devam etti:

"Oyunları boza boza, o kumpasları, o çelmeleri yıka yıka, engelleri alt ede ede, bugünlere geldiysek milletimizle beraber Allah'ın izniyle bu darbeyi de atlatacağız. Bu ülkeyi yönetecek olanlar, bu ülkenin emrinde olan ve milletten oy alan siyasi irade midir. Pensilvanya mıdır? Bu mesele bunun meselesidir. Bu mesele milli bir meseledir. Gün bugün bu millet demokrasiye sahip çıkanları da darbecilerin yanında yer alanları da asla unutmaz"

Alanda bulunan ve ellerinde Türk bayrakları olan vatandaşlar bir süre slogan atarak darbe girişimini protesto etti.

Kaynak: AA / Güncel

Adem Yeşildal AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

title