Haberler

Türk Stk'lar, Güney Afrika'da Kurban Kesti

Abone Ol

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Murat Kavaktan, İHH olarak 106 ülkede yaklaşık 50 bin hisse kurbanı kesip ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Murat Kavaktan, İHH olarak 106 ülkede yaklaşık 50 bin hisse kurbanı kesip ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

İHH, Beşir Derneği ve Hasene Yardım Vakfı temsilcileri ile gönüllüleri, Johannesburg, Portelizabeth, Soweto ve Pretorya'da kestikleri kurbanları yardıma muhtaç Afrikalılara dağıttı.

Yardımlar hakkında AA muhabirine açıklama yapan Kavaktan, bu yıl, Güney Afrika'nın Johannesburg, Portelizabeth, Pretorya şehirlerinde 30 büyükbaş ve 120 küçükbaş kurban kesimi yaptıklarını belirtti.

Kurban etlerinin fakir bölgelerde dağıtımının yapılacağını dile getiren Kavaktan, "İHH olarak 106 ülkede yaklaşık 50 bin hisse kurbanı kesip ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bu ülkelerde yaptığımız cami, medrese, su kuyusu, yetimhane gibi projelerin ilk adımı kurban organizasyonlarıdır. Afrika başta olmak üzere birçok Müslüman toplulukla Kurban Bayramı vesilesiyle buluşuyor, dertlerini dinleyip sevinçlerine ortak oluyoruz." diye konuştu.

"Afrika'da yaptığımız bu çalışmalar yeterli değil"

Beşir Derneği Gönüllüsü Suat Topçu da derneklerinin yurt dışındaki partner kuruluşu olan Ukba Derneği ile kurban kesim ve dağıtım organizasyonu yaptıklarını kaydederek, "20 büyükbaş kurbanı Güney Afrika'da, 5 büyükbaş kurbanı da Mozambik'te keseceğiz ve kendi ellerimizle ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Bu yıl 35 ülkede kurban kesim ve dağıtımı çalışması yapıyoruz. Türkiye olarak Afrika'da yaptığımız bu çalışmalar yeterli değil ve daha fazla insani yardım çalışmaları yapmalıyız." ifadesini kullandı.

Hasene Yardım Vakfı Gönüllüsü Abdullah Demirkol da Portelizabeth ve Johannesburg şehirlerinde toplam 30 büyükbaş kurban kestiklerini söyledi.

Vakfın dünyanın birçok bölgesinde faaliyetinin olduğunu dile getiren Demirkol, "160 bini aşkın kurban hissesinin 100 ülke ve bölgede dağıtımını gerçekleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

İnsani Yardım Vakfı Güney Afrika Soweto Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gelinim Mutfakta CANLI YAYIN | 8 Aralık Gelinim Mutfakta İZLE! Gelinim Mutfakta yeni bölüm CANLI İZLE! Hafta sonu yağmur var mı? 9-10 ARALIK HAVA DURUMU! Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? İstanbul vapur seferleri iptal mi? 8 Aralık hangi İstanbul vapur seferleri iptal edildi? DOLAR NE KADAR? 1 Dolar ne kadar, Dolar kaç TL? Canlı Döviz Kuru! YARGITAY KARAR ARAMA EKRANI | Yargıtay kararı nasıl araştırılır, nereden bulunur? Yargıtay dosya içeriğini nasıl öğrenebilirim? Benzine indirim ne zaman gelecek? 8 ARALIK AKARYAKIT FİYATLARI! Akaryakıta indirim ne zaman? Kızılcık Şerbeti full HD bölüm izle! Kızılcık Şerbeti 42. bölüm tek parça izle! Kızılcık Şerbeti son bölüm neler oldu? İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İstanbul Cuma selası ne zaman okunacak? 8 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! İDO SEFERLERİ İPTAL Mİ? Bugün (8 Aralık) İDO vapur seferleri iptal oldu mu, hangi hatlar çalışıyor? Hudutsuz Sevda YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Hudutsuz Sevda yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Açıköğretim sınavları ne zaman? AÖF SINAV TARİHLERİ! CUMA MESAJLARI 2023: Whatsapp, Facebook en iyi Cuma mesajları! En güzel, kısa, anlamlı Cuma mesajları! Bu hafta sonu yağmur var mı? 8-9-10 Aralık yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? Hafta sonu hava durumu! Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi?
title