Haberler

Türk-Macar Kültür Yılında Rakoczi Müzesi'ne Yoğun İlgi

Güncelleme:

Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Tekirdağ'da bulunan Rakoczi Müzesi'ne ziyaretçi sayısı 2 kat arttı. Osmanlı'ya sığınan Macar Prensi 2. Frenc Rakoczi'nin kaldığı müze, Türk ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Türk-Macar Kültür Yılı dolayısıyla Tekirdağ'da düzenlenen etkinlikler kapsamında Rakoczi Müzesi'ne gelen ziyaretçi sayısı 2 kat arttı.

Osmanlı'ya sığınan Macar Prensi 2. Frenc Rakoczi'nin kaldığı Rakoczi Müzesi'ni her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.

Bu yılın Türkiye - Macaristan Kültür Yılı ilan edilmesinin ardından düzenlenen programalar dolayısıyla, geçen yıl aynı dönemde 1000 kişinin ziyaret ettiği müze, bu yıl 2 bin kişiyi ağırladı.

Müze Müdürü Ali Kabul, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl düzenlenen tanıtım ve çeşitli etkinlikler sayesinde ziyaretçi sayısının arttığını söyledi.

Rakoczi Müzesi'nin kentin önemli simgelerinden birisi olduğunu ifade eden Kabul, "Bu hafta özellikle turizm haftası sebebiyle bayağı ziyaretçimiz var. Bu sene Bulgar ziyaretçi de çok geliyor. Macaristan'dan daha çok Bulgar ziyaretçimiz oldu. Ziyaretçinin Türk, Macar, Bulgar olması bizim için fark etmiyor. Ziyaretçinin çok olması bizi sevindiriyor. Geçen yıla göre bu sene şimdiye kadar gelen ziyaretçi 2 katına çıkmış durumda." dedi.

Kabul, kente gelen Macarların mutlaka müzeyi ziyaret ettiğini aktararak, Türk-Macar Kültür Yılı'nın ziyaretçi sayısındaki artışta etkili olduğunu dile getirdi.

Müzeyi gezen Fenyvesı Robert de Macaristan'dan ailesiyle tatil için Tekirdağ'a geldiğini ifade etti.

Tekirdağ'ın çok güzel bir şehir olduğunu anlatan Robert, "Özellikle Rakoczi Müzesi'ni gezmek için Tekirdağ'a geldik. Rakoczi, Macarlar için çok değerlidir. Buraya tatile gelenler müzeye uğramadan ayrılmıyor. Burası gerçekten çok güzel." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Rakoczi Müzesi Tekirdağ Osmanlı turist Kültür Sanat Güncel Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban Bayramı ve Babalar Günü mesajları 2024! En yeni, anlamlı ve ayetli Kurban Bayramı sözleri neler? Kısa ve duygusal Babalar Günü sözleri! Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title