Türk Girişimi Copyrobo, Disrupt FCStartup Alley'e Davet Edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Girişimi Copyrobo, Disrupt FCStartup Alley'e Davet Edildi

Bültenler - Güncel
Türk Girişimi Copyrobo, Disrupt FCStartup Alley'e Davet Edildi

TechCrunch, 18-20 Eylül tarihlerinde San Francisco'da yapılacak Disrupt FC Startup Alley adlı dünya çapındaki organizasyona katılacak sıra dışı işler yapan yeni girişimleri belirledi.

Hasan Kurtuluş ve Kadir Kurtuluş kardeşlerin kurduğu Türk girişimi Copyrobo, blockchain kategorisinde yapılan yüzlerce başvuru arasından TechCrunch tarafından seçildi ve gelecek vaad eden 3 blockchain girişiminden biri olarak San Francisco'ya davet edildi.

TechCrunch'ın teknolojinin kalbi San Francisco'da organize ettiği etkinliklerde Dropbox (1.7 Milyar Dolar), Zenefits (583.6 Milyon dolar), Cloudflare (182.1 Milyon dolar), Upwork (168 Milyon dolar), Yammer (142 Milyon dolar) gibi şirketler toplamda 6.9 milyar dolarlık yatırım aldılar.

Dünyanın önemli yatırımcı ve girişimcilerinin takip ettiği dev etkinlikte Türkiye'nin ilk uluslararası blockchain projesiyle yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Copyrobo CEO'su Hasan Kurtuluş, "TechCrunch'ın organizasyonları dünyanın en önemli yatırımcıları tarafından yakınen takip ediliyor. Copyrobo olarak geliştirdiğimiz teknolojiyi, kullanım alanlarını ve sağlayacağı faydaları, aralarında Etherium kurucusu Vitalik Buterin, Google güvenlik kurucularından Heather Adkins, MBA yıldızı Kevin Durant, Propel CEO'su Jimmy Chen, Y Combinator Başkanı Sam Altman, Trinity Yatırım Ortağı Anjula Acharia Bath, Zhen Fund CEO'su Anna Fung, Google Ürün Geliştirme Direktörü Aparna Chennapragada, Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı John Giannandrea gibi önemli isimlerin bulunduğu jüriye sunacağız." dedi.

COPYROBO'NUN, BLOCKCHAİN KATEGORİSİNDEKİ DÜNYACA ÜNLÜ RAKİPLERİ

Finansal teknolojiler üzerinde açık kaynak kodlu projeler üreten Lightyear ve kripto para birimlerinin debit kartlardan kullanımını tüm dünyada kolaylaştıran İngiltere merkezli Uquid Copyrobo'nun blockchain kategorisindeki rakipleri.

Copyrobo, ülkelerin yetkilendirdiği sertifika otoritelerini (Örneğin Türkiye'den TUBİTAK-KamuSM) ve Blockchain (Bitcoin, Ethereum, Litecoin…) teknolojisini tek bir platformdan, iOS, Android, Web ve Chrome uygulamaları üzerinden kullandırabilen ilk ve tek şirket olması sebebi ile davet edildi.

Bültenler / Güncel

San Francisco, Türkiye, Dropbox, Google, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title