Dropbox Haberleri

Dropbox haber, Dropbox son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dropbox - 13.04.2021
Kaspersky, Vietnam'daki kuruluşları hedef alan siber casusluk kampanyasını tespit etti
Kaspersky araştırmacıları, bulaşma zincirinin iki ek kötü amaçlı yazılım indirdiğini keşfetti. Bunlardan ilki olan DropPhone, kurban makineden ortam bilgilerini toplayarak DropBox'a gönderiyor.
Dropbox - 14.01.2021
MESS, girişimcilik platformu Plug and Play'i İstanbul'a getirdi
9 milyar dolarlık yatırım portföyü Merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan ve MESS Teknoloji Merkezi MEXT iş birliği ile İstanbul'a gelen Plug and Play, yılda 60'dan fazla hızlandırma programı düzenliyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip Dropbox, PayPal, Hippo, Honey, Rappi, N26 gibi şirketlerin kısa süre içinde milyar dolarlık değere ulaşmasını (unicorn) sağlayan Plug and Play, toplam 9 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip.
Dropbox - 02.12.2020
Slack'in 22,7 milyar dolar karşılığında Salesforce'a satılacağı açıklandı
Airtable, Asana, Box, DocuSign, Dropbox ve Smartsheet dahil olmak üzere bazı yazılımların da bazı şirketler için potansiyel hedefler olabileceği düşünülüyor.
Dropbox - 09.10.2020
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni araç seti kullanıyor
Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, devlet kurumları, diplomatlar ve telekom operatörleri "gelişmiş kalıcı tehditlerin" (APT) öncelikli hedefleri olma eğilimindedir. Çünkü söz konusu bireyler ve kurumlar doğal olarak oldukça gizli ve hassas bilgilere sahiptir. Bundan çok daha ender görülen diğer bir saldırı türü ise endüstriyel varlıklara yönelik siber casusluk girişimleridir. Bunlar endüstriyel sistemlere yönelik diğer tüm saldırılar gibi işletme için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle MontysThree'nin etkinliği Kaspersky araştırmacılarının dikkatini çekti. MontysThree, casusluk faaliyetlerini gerçekleştirmek için dört parçadan oluşan kötü amaçlı yazılım seti kullanıyor. Bunlardan ilki olan yükleyici, kişi listeleri, teknik dokümantasyonlar ve tıbbi analiz sonuçları gibi ilgi çekici bilgilerini içeriyormuş gibi görünen RAR SFX dosyalarını (kendiliğinden açılan arşivler) kullanılarak çalışanları bunları indirmeye ve çalıştırmaya ikna ediyor. Yükleyici, öncelikle kötü amaçlı yazılımın sistemde algılanmamasını sağlamaktan sorumlu. Bunu yapmak için steganografi olarak bilinen bir teknikten yardım alıyor. Steganografi, saldırganlar tarafından verilerin değiş tokuş edildiği gerçeğini gizlemek için kullanılıyor. MontysThree örneğinde kötü amaçlı yük, bir Bitmap görüntü dosyası içinde gizleniyor. Doğru komut girildiğinde yükleyici, piksel dizisindeki içeriğin şifresini çözmek ve kötü amaçlı yükü çalıştırmak için özel olarak hazırlanmış bir algoritmadan faydalanıyor. Kötü amaçlı yük, algılamadan kaçınmak için birkaç şifreleme tekniğini birden kullanıyor. Yani kontrol sunucusuyla iletişimi şifrelemek ve kötü amaçlı yazılımdan atanan ana görevlerin şifresini çözmek için bir RSA algoritmasından faydalanıyor. Bu, belirli uzantılara sahip ve belirli şirket dizinlerinde yer alan belgelerin aranması işini üstleniyor. MontysThree özellikle Microsoft ve Adobe Acrobat belgelerini hedeflemek için tasarlanmış oluşuyla dikkat çekiyor. Ayrıca saldırganların ilgisini çekip çekmeyeceğini görmek için hedefin ekran görüntülerini ve sistemin parmak izini (sisteme dair ağ ayarları, ana bilgisayar adı gibi) yakalayabiliyor. Toplanan bilgiler ve kontrol sunucusuyla iletişim süreci Google, Microsoft ve Dropbox gibi genel bulut hizmetlerinde barındırılıyor.
Dropbox - 21.06.2020
Bilişim Vadisi'nde ücretsiz ofis ödüllü çevrimiçi yarışma
Katılımcıların başvuru sürecinde kendilerini veya takım arkadaşlarıyla proje fikirlerini anlatan bir sunum hazırlamaları ve bunu Google Drive ya da Dropbox gibi bir bulut alanına yükleyip linkini başvuru formunun en alt kısmında yer alan alana girmeleri gerekiyor.
Dropbox - 17.03.2020
Evden çalışırken siber güvenliğe dikkat
Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren fintech şirketi PCI Checklist Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu, evden çalışma uygulamasına geçilen bugünlerde özellikle küçük ve orta boy işletmelerin bilgi sızıntıları ve çeşitli virüslere maruz kalma risikine dikkat çekerek, "Değişen çalışma hayatımıza siber güvenlik alışkanlıklarımızın da ayak uydurması gerekiyor" dedi. Harputlu şirketlerin uzaktan çalışma modeline uygun bir hale getirilmesi için alınması gereken öncelikli önlemleri şöyle sıraladı: TÜM İLETİŞİM ŞİFRELİ OLMALI Bilgisayar üzerinden yapılan tüm iletişimler şifreli olmalı. 'Güvensiz Bağlantı' uyarısı olması durumunda site ile bağlantı kapatılmalı. Dışarıdayken ofis bağlantısına erişmeniz gerekiyorsa bunun için SSL VPN kurulması tavsiye edilir. Ekip içi iletişimde kulanıcı adı/şifre paylaşmanız gerekebilir bu durumda e-posta, Whatsapp ve Slack gibi uygulamaların yerine Dropbox gibi servisleri kullanarak süreli ve şifreli bağlantılar ile bilgileri iletmeniz dosyalarınızın ele geçirilmesini engeleyecektir.
Dropbox - 11.06.2019
Kaspersky Lab, siber saldırı grubu Platinum'a karşı uyardı
Zararlı yazılımı tespit etmek için araştırmacıların, cihaza dosya yükleyebilen programları kontrol ettiği ve bu programlar arasından birinin farklı davranışıyla uzmanların dikkatini çektiği belirtilirken, bu programın yönetim amacıyla Dropbox bulut hizmetine erişebildiği ve yalnızca belirli zamanlarda çalışacak şekilde ayarlandığı açıklandı.
Dropbox - 11.06.2019
Kaspersky'den "Platinum" uyarısı
Siber tehditler karmaşık yöntemler kullanıyor Zararlı yazılımı tespit etmek için araştırmacıların, cihaza dosya yükleyebilen programları kontrol etmesi gerekiyor. Bu programlar arasından biri, farklı davranışıyla uzmanların dikkatini çekti. Bu program, yönetim amacıyla Dropbox bulut hizmetine erişti ve yalnızca belirli zamanlarda çalışacak şekilde ayarlandı.
Dropbox - 03.07.2018
Nasdaq'da 151 Yeni Şirket İşlem Görmeye Başladı
Çeşitli endüstri ve ülkelerden birçok şirketin IPO'ları Nasdaq'da işlem görmeye başlarken, sermaye bakımından bu senenin en değerli teknoloji IPO'larından yedisi (iQIYI, GreenSky, Dropbox, DocuSign, Bilibili, Pluralsight and Uxin) Nasdaq'da yer aldı.
Dropbox - 03.05.2018
SiliVaccine: Kuzey Kore'ye Ait Anti-Virüs Yazılımı Üzerine Özel Rapor
Sözde Japon bir mühendis olan 'Kang Yong Hak' tarafından gönderilen bu garip e-posta, SiliVaccine yazılımının bir kopyasını, yazılımın kullanım talimatlarının bulunduğu Korece bir 'readme' dosyasını ve SiliVaccine güncelleme yaması görünümündeki şüpheli bir dosyayı barındıran, Dropbox paylaşım ağı üzerine kaydedilmiş bir zip dosyasının bağlantısını içeriyordu.
Dropbox - 04.04.2018
Spotify'ın Piyasa Değeri 26,5 Milyar Dolar Oldu
Dropbox ve Twitter'ı geçti Spotify'ın IPO'su analistler tarafından başarılı olarak görülürken, şirketin ilk halka arz edildiği günde ulaştığı piyasa değeri de Twitter ve Dropbox gibi teknoloji firmalarını geride bıraktı.
Dropbox - 29.03.2018
Dha Yurt Bülteni-11
1)CHP'Lİ YARKADAŞ'TA KANSER ŞÜPHELİSİ HASTAYA 7 AY SONRASINA RANDEVU VERİLDİĞİ İDDİASI CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Kastamonu Devlet Hastanesinde kanser şüphesiyle mamografi çektirmesi istenen hastaya 7 ay sonrasına randevu verildiği iddiasında bulundu.CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kastamonu Devlet Hastanesi'nde tedavi gören ve doktorların kanserden şüphelendiği S.A.'ya mamografi çektirmek için 7 ay sonrasına gün verildiğini savundu. . S.A. adlı hastaya ait olduğunu isöylediği  randevu kartını gösteren Yarkadaş şöyle konuştu: "Elimdeki randevu kartı, sağlık sisteminin çöktüğünün kanıtıdır. Doktorlarının kanserden şüphelendiği hastamıza tam 7 ay sonrasına randevu vermişler. Bunun adı hastayla alay etmektir" tepkisini gösterdi. CHP'li Yarkadaş, "Yedi ay içinde hastamızın başına bir şey gelirse, sorumluluğu kim üstlenecek, insan hayatı bu kadar ucuz mu? Vatandaşımıza Kasım ayının ilk günü için randevu veriliyor. Hastamız önce yanlış gördüğünü sanıyor. Daha sonra kağıdı bir daha okuyor ve yanlışlık olmadığını anlıyor. Sadece bu kişiye değil, diğer hastalara da 7-8 ay sonrasına gün veriliyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, daha dün TBMM'de sağlık politikalarını övüyordu. Anlatılanlar ile yaşananlar birbirini tutmuyor. Hastaneler vatandaşa hizmet edemiyor. AKP, sağlık sistemini çökertti. Kimse tedavi olamıyor. Hastaların günleri, evde randevu için beklemekle geçiyor. Sağlık sistemi AKP yüzünden tam bir rezalete dönüştü" dedi.  Doktorların kanser şüphesi taşıdığı gerekçesiyle mamografi çektirmesini istedikleri S.A.'ya 7 ay sonrasına randevu verilmesinin kabul edilemez olduğunu savunan Barış Yarkadaş şöyle devam etti: "AKP'nin sağlık politikası, vatandaşa eziyete dönüştü. Yedi ay sonrasına randevu mu verilir? Milletle dalga mı geçiyorsunuz? 7  ay içinde hastalıkta ilerleme yaşanırsa ne olacak? Süreç telafisi olmayan bir yöne doğru evrilirse, bunun hesabını kim verecek? Sağlık Bakanı Demircan, masal anlatmayı bıraksın ve vatandaşa hizmet götürsün. Devlet dairelerinde eskiden 'Bugün git yarın gel', denirdi. Bu anlayış AKP'yle birlikte 'Bugün git, yedi ay sonra gel. Yedi ay sonra bir daha gel'e dönüştü"  Görüntü Dökümü ------------------------- -Yarkadaş'ın açıklaması  HABERE AİT YOUTUBE LİNKİ :  https: //goo.gl/7Emab6 HABERE AİT DROPBOX DOWNLOAD LİNKİ:  https: //goo.
Dropbox - 23.03.2018
Dropbox'ın İlk Halka Arzı
NEW Bulut depolama uygulaması Dropbox'ı geliştiren şirketin hisseleri, halka arz (IPO) sonrası New York borsasında işlem görmeye başladı.
Dropbox - 20.02.2018
Analiz - İlan Edilen Devrim: Endüstri 4.0
Bulut bilişim (cloud computing) Bahsettiğimiz bu büyük verinin depolanması artık bilgisayarların küçücük sabit diskinde değil, internet üzerinden bağlandığımız bulut sistemlerde yapılacak. Böylelikle büyük verinin depolama maliyeti ve diskte yer kalmaması sorunları ortadan kalkacak. İnternete erişimi olan her yerden kaydettiğiniz bilgilere ulaşmanız mümkün olacak. Aslında bulut teknolojisini kullanmaya bir süredir başladık. Ders dokümanlarını öğrencilerle Dropbox üzerinden paylaşmak, ağır dosyaları Google Drive üzerinden göndermek, telefonlarımızdaki belge ve kayıtları üreticilerin sunduğu depolama alanlarında yedeklemek, halihazırda kullandığımız bulut teknolojisine örnek olarak verilebilir.
Dropbox - 19.10.2017
Hollanda Başkonsolosluğu'nda Python Programlama Dili Eğitimi Verildi
Python programlama dilini yoğun olarak kullanan kuruluşlar ve uygulamalar arasında YouTube, DropBox, Google, Instagram, Spotify, Reddit, Walt Disney Animasyon, ABN AMRO, IBM ve NASA yeralıyor.
Dropbox - 09.08.2017
Türk Girişimi Copyrobo, Disrupt FCStartup Alley'e Davet Edildi
TechCrunch'ın teknolojinin kalbi San Francisco'da organize ettiği etkinliklerde Dropbox (1.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dropbox Haberleri | Dropbox Haber - Haberler - Dropbox haberleri, son dakika dropbox haber ve gelişmeleri burada. Kaspersky, Vietnam'daki kuruluşları hedef alan siber casusluk kampanyasını tespit etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 01:40:40. #1.16#

title