Haberler

Tüm gözlerin çevrildiği ÖSYM Başkanlığı koltuğu artık onun! İşte Bayram Ali Ersoy'a dair bilinmeyenler

Güncelleme:

KPSS sınavında çıkan soruların bir yayınevine ait deneme sınavında birebir yer alması Türkiye'nin gündemine oturdu. Olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla inceleme başlatan Devlet Denetleme Kurulu, yaşanan skandal ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Öte yandan görevinden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün yerine göreve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. İşte yeni ÖSYM Başkanı Ersoy'un hayat hikayesi.

Geçtiğimiz gün yaşanan KPSS skandalı sonrası Prof. Dr. Halis Aygün'ün ÖSYM Başkanlığı görevinden alındı. Yeni ÖSYM başkanının kim olacağı merak konusu olurken 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete'de yeni ÖSYM Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy oldu.

YENİ ÖSYM BAŞKANI BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996'da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı.

MATEMATİK ALANINDA ÇOK SAYIDA MAKALESİ BULUNUYOR

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Tüm gözlerin çevrildiği ÖSYM Başkanlığı koltuğu artık onun! İşte Bayram Ali Ersoy'a dair bilinmeyenlerProf. Dr. Bayram Ali Ersoy

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDE BÖLÜM BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEYDİ

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Bayram Ali Ersoy Halis aygün KPSS Ösym Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23 Temmuz DOLAR KAÇ TL? 1 dolar ne kadar? Euro, sterlin ne kadar? Canlı döviz kuru! 2024 YKS tercihleri ne zaman? 2024 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? YKS tercihleri nasıl yapılır? 23 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman, Saat Kaçta ve Yerleri Açıklandı Mı? TCMB Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? MB faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Hafsanur Sancaktutan ve Kubilay Aka sevgili mi? SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500

Yorumlar (4)

Doğrucu Davud:

Namazında abdestindeyse dürüsttür, atanabilir. Başka kriter aranmıyor zaten liyakat için yeterli.

62
19
yanıtYanıtla
Kuman:

Yahu heeee heeee! Sektörün arsızları

yanıt2
yanıt1
tarık usta:

odtü matematik mezunu bu adam solcu ateist olsa severdiniz cahiller

yanıt26
yanıt37
Hamit Gündoğdu:

2003 ye kurulan bu yer nasıl olurda sorulara sahip olur. Tüm soru ve cevapların belirli kişilere dağıtımını yapmış olamaz mı? Gerçek bir sorusturma ve yargılama yapılır ise bakalım kimler kimler çıkacak. Çünkü bu iş organize ile yapılır. Ferdi bir suç olamaz.

48
4
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title