Haberler

Tokat'ta 'Samimi-Yet Taksi' Oluşturuldu

Güncel Haberler

Tokat Valiliıği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün hazırladığı Samimi-Yet Projesi kapsamında Samimi-Yet Taksi oluşturuldu.

Tokat Valiliıği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından yetim çocuklara destek amacıyla hazırlanan 'Samimi-Yet Projesi' kapsamında 'Samimi-Yet Taksi' oluşturuldu. Oluşturulan taksi yetim çocuklarının hastaneye götürüp getiriyor.

Kentte yetim çocuklara destek amacıyla 'Samimi-Yet Projesi' hazırlandı. Projenin devamında ise yetim çocukların sağlık alanında hizmetleri için 'samimiyet taksi' oluşturuldu. Oluşturulan taksi, yetim çocuklarında kentteki sağlık kuruluşlarına gidip gelmelerinde kullanılıyor. 'Şefkatli dokunuşlar umut dolu yarınlar' sloganı ile projeyi uygulamaya geçirdiklerini söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cem Gül, şöyle dedi:

"Samimi-Yet Projemizin amacı; özelikle babasını yitiren çocuklarımızın psikososyal yönden desteklenmesini sağlamak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak kurum bakımından çocuklarımızı faydalandırıyoruz. Samimi-Yet Projesir kurum bakımından faydalanmayan çocuklarımızı hedefliyor. Tokat genelinde yapmış olduğumuz araştırmalarda toplam 1970 yetim çocuğumuz bulunmakta."

24 SAAT HİZMET VERİYOR

'Samimi-Yet Taksi'nin 24 saat hizmet verdiğini belirten Gül, şöyle konuştu:

"Ailemiz, annemiz veya çocuğumuz hastalık nedeniyle bize telefon açtığında bunları hastaneye ücretsiz getirip, götürme işlerini yapacağız. Özelikle bu tür ailelerimiz için hayat gerçekten zor. Çünkü evde bir baba yok, gece yarısında çocuğumuz ateşlenebilir veya annemiz hastalanabilir. Onlara vermiş olduğumuz telefon numaralarını arayarak bizim taksimize en hızlı bir şekilde ulaşıp onların hastaneye getirip götürme işlemlerini yapacağız."

Ağabeyi Rıza Yılmaz'ı 20006 yılında geçirdiği kalp krizi ile yitiren 43 yaşındaki Bayram Yılmaz, uygulamadan memnun olduklarını belirterek, "Ağabeyimin 4 çocuğuna ben bakıyorum. Aynı evde kalıyoruz. Çocuklar şu an okuyor. Okumaları için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Samimi-Yet Projesi çok iyi. Yetim aileler içim çok güzel oldu. Bugün çocuklarımızdan Hayat Su, hastalandı. Samimi-Yet Taksi'yi aradık. 5-10 dakika içerisinde evimize geldi. Hastaneye götürdü, getirdi." - Tokat

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Rıza Yılmaz Cem Gül Tokat Politika Güncel Haberler

title