Tokat'ta 7. Uluslararası Arapça Bilgi Paylaşımı ve Etkinlik Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Tokat'ta 7. Uluslararası Arapça Bilgi Paylaşımı ve Etkinlik Yarışması

Tokat'ta 7. Uluslararası Arapça Bilgi Paylaşımı ve Etkinlik Yarışması

Tokat'ta 7. Uluslararası Arapça Bilgi Paylaşımı ve Etkinlik Yarışması düzenlendi.

Tokat'ta 7. Uluslararası Arapça Bilgi Paylaşımı ve Etkinlik Yarışması düzenlendi.

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Birimi tarafından düzenlenen programda ortaokul ve lise öğrencileri şiir okuyup hikaye canlandırması gerçekleştirdi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Din Öğretimi Birim Sorumlusu Mustafa Eraslan, "Bu yarışmaları liseler nezninde yapardık. 2 yıldır ortaokulları da katıyoruz. Arapça bugün sadece bir dini dilin ötesinde ekonominin, siyasetin, turizmin de dili olmuştur. Biz de Arapça'yı hem bütün Müslümanların ortak paydası olan Kur-an dili hem de turizmin ekonominin sanayinin dili olarak da bu yarışmaları düzenliyoruz. Bu yarışmalar 3 kategoride; bilgi ve etkinlik yarışması, hikaye canlandırması, şiir okunması. Bu bir yarışma ama kaybedeni olmayan bir yarışma." dedi.

AA / Güncel

Milli Eğitim Müdürlüğü Mustafa Eraslan Tokat Eğitim Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title