Haberler

TBMM Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu heyeti Berlin'de

Abone Ol

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesindeki Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, kadının güçlü bir toplumun temel taşı olduğunu vurgulayarak kadınları...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesindeki Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, kadının güçlü bir toplumun temel taşı olduğunu vurgulayarak kadınları siyasi, sosyal ve ekonomik alanda daha aktif hale getirmek için birçok reformu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Uygur ve alt komisyon üyesi milletvekilleri Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu'nda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle "Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılmasında Karşılaşılan Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerilerinin Belirlenmesi" konulu toplantıda bir araya geldi.

Uygur, toplantıda yaptığı konuşmada, Almanya ile Türkiye arasında bağların kuvvetli olduğunu ve 3 milyon Türkiye kökenli insanın Alman ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi.

Almanya ile Türkiye'nin ilişkilerinin iyi bir şekilde ilerlediğini belirten Uygur, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 41 milyar dolar olduğunu anlattı.

Uygur, kadınların iş hayatında da aktif ve kalıcı olabilmelerini sağlamak için karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek ve bu şekilde aile kurumunun güçlenmesine katkıda bulunduklarını anlatarak, bu konularda yurt dışında da saha araştırmaları yaptıklarını kaydetti.

Kadının güçlü bir toplumun temel taşı olduğunu vurgulayan Uygur, kadınları siyasi, sosyal ve ekonomik alanda daha aktif hale getirmek için birçok reformu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Sivil toplum kuruluşlarının önerilerini ve beklentilerini öğrenmek için Berlin'e geldiklerini belirten Uygur, kadınların iş hayatında sürekliliğini sağlamak için değişen hayat şartlarına göre eksik kalan yerlere baktıklarını kaydetti.

Uygur, Türkiye'de ekonomik anlamda kadının güçlendirilmesi yönünde birçok devlet desteği olduğunu belirterek, bu desteklerin çoğunun imalat sektöründe bulunduğunu vurguladı.

Komisyon üyeleri, Berlin'deki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden sorunları ve önerileri dinleyerek notlar aldı.

Kaynak: AA / Güncel

Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title