Haberler

Tarihi Burunucu Yarımadası Turizme Kazandırılıyor

Abone Ol

Ünye Belediyesinin kentin turizmi adına 2015 yılında başlattığı Kültür Yolu Projesi kapsamında Ünye’nin önemli noktalarından biri olan tarihi Burunucu Yarımadası turizme kazandırılıyor.

Ünye Belediyesinin kentin turizmi adına 2015 yılında başlattığı Kültür Yolu Projesi kapsamında Ünye'nin önemli noktalarından biri olan tarihi Burunucu Yarımadası turizme kazandırılıyor.

Ünye ve bölge turizmi açısından önemli bir nokta olan yarımadada çok değerli bir projeye başlayacaklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye'nin tarihini gün yüzüne çıkaran projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi. Çamyar, "Kültür Yolu Projemizde bugüne kadar 15 milyon liranın üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik. Kültür Yolu Projemizin ilk etabı olarak nitelendirdiğimiz 1,8 kilometrelik hatta 19 tarihi eseri birbirine bağlamış olduk. Çalışmalar adım adım devam ediyor. Bir taraftan Hacı Emin Caddesi'nde dış cephe çalışması ile beraber Kültür Yolu'nun tamamını ilgilendiren bir projede yüklenici firmamız çalışmalarına devam ediyor. Kültür Yolu Projemizin ikinci etabının en önemli noktalarından bir tanesi de Burunucu Yarımadası'dır. Burası ile alakalı Ünye Belediyemizin hazırlamış olduğu proje Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ( DOKA) tarafından onayladı. Sözleşmemiz hazır ve ihale sürecini hemen başlatacağız" dedi.

Yaz sezonunda tamamlanacak

Projenin hızlı bir şekilde ihalesinin yapılıp çalışmalar başlanacağını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Bu alanda toplam 12 ev bulunuyor. Bu evlerden 4 tanesi tescilli, diğerleri ise normal ev statüsünde yer alıyor. Tüm evlerin dış cepheleri giydirilecek ve doğal taşlardan sokak sağlıklaştırma çalışması gerçekleştirilecek. Yine denize bir adet ahşap iskele yapılacak ve iskelenin bulunduğu alanda plaj, duş ve tuvalet yapılacak. Proje içerisinde yine bir adet acısı çeşmesi yer alacak. Yine bu alanda turistik materyallerin olacağı bir turizm ofisi olacak. Ayrıca yarımadada bir adet çömlek fırını ve sergi alanı ile kafeterya tarzı oturma alanı olacak. İhalemizi hızlı bir şekilde yapıp projemizi yaz sezonu içerisinde hizmete sunmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu. - ORDU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İnsansız Hava Aracı Ahmet Çamyar Ünye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var?
title