Sur'da Şehit Olan Üsteğmen Enes Demir ile Astsubay Doğukan Tazegül'ün Cenaze Namazı (1) - Haberler
Haberi Paylaş

Sur'da Şehit Olan Üsteğmen Enes Demir ile Astsubay Doğukan Tazegül'ün Cenaze Namazı (1)

AA - Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kocatepe Camii avlusundaki vatandaşlar ve şehit yakınları -Şehit yakınlarının gelişi Sare Davutoğlu'nun şehit ailelerini teselli etmesi Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in törene katılmaları -Şehit cenazelerinin getirilmesi Cenaze namazının kılınması Şehitlerimizi uğurluyoruz Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Tazegül ile Piyade Üsteğmen Demir için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi Törene Başbakan Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar katıldı Şehit Demir'in bir ay önce Cizre'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda yüzünden yaralandığı ancak gazilik beratını kabul etmeyerek görevine devam ettiği öğrenildi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül ile Piyade Üsteğmen Enes Demir için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Kocatepe Camii avlusundaki vatandaşlar ve şehit yakınları

-Şehit yakınlarının gelişi

Sare Davutoğlu'nun şehit ailelerini teselli etmesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in törene katılmaları

-Şehit cenazelerinin getirilmesi

Cenaze namazının kılınması

Şehitlerimizi uğurluyoruz

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Tazegül ile Piyade Üsteğmen Demir için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi

Törene Başbakan Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar katıldı

Şehit Demir'in bir ay önce Cizre'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda yüzünden yaralandığı ancak gazilik beratını kabul etmeyerek görevine devam ettiği öğrenildi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül ile Piyade Üsteğmen Enes Demir için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

Şehit Tazegül (24) ve Demir'in (27) Gülhane Askeri Tıp Akademisinden (GATA) alınan Türk bayrağına sarılı naaşları, askeri cenaze aracıyla Kocatepe Camisi'ne getirildi.

Cenaze aracıyla cami avlusuna gelen şehit Demir'in babası Zekeriya Demir'in, "Ben şehit babasıyım. Sarı saçlım, sarı sakallım, yiğidim benim" sözleri üzerine avludakiler gözyaşlarını tutamadı.

Şehit Tazegül'ün babası Yener, annesi Nilüfer ve kız kardeşi Zeynep Tazegül ile şehit Demir'in babası Zekeriya, annesi Meliha ve kardeşi Ahmet Demir cami avlusunda kendilerine ayrılan bölümde taziyeleri kabul etti.

Törene, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehitler Tazegül ve Demir'in naaşları askeri tören mangasının omzunda top arabasına götürüldü.

Namazın ardından iki şehidin babasının ellerinden tutan Başbakan Davutoğlu, tören bitene kadar ellerini bırakmadı.

Törene katılan Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da şehit ailelerine taziyelerini iletti, ailelerle tek tek ilgilendi.

Askeri cenaze aracına alınan şehitlerin naaşları toprağa verilmek üzere Cebeci Asri Mezarlığı'na götürüldü.

Cenaze araçlarının geçişi esnasında şehit yakınının "Paçavrayla değil, dim dik, bayrakla gitti" ifadeleri duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Şehit Demir, gazilik beratını kabul etmemiş

Piyade Üsteğmen Demir'in bir ay önce Cizre'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda yüzünden yaralandığı ancak gazilik beratını kabul etmeyerek görevine devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan törene, şehit Demir'in evlilik hazırlığı yaptığı Hollanda vatandaşı kız arkadaşı Eliana da katıldı.

AA / Güncel

Ahmet Davutoğlu Zekeriya Demir Sare Davutoğlu Kocatepe Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title